Gazze'deki İsrail katliamını durdurmak için diplomasi trafiğini sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Almanya'ya önemli bir ziyaret gerçekleştirecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile Berlin'de Başbakanlık'ta bir araya gelecek. İki lider, görüşmede İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını ve bölgedeki son durumu ele alacak.

Başkan Erdoğan, Almanya Başbakanı Scholz ile görüşecek! Gündem İsrail’in Gazze’deki katliamı...
ALMAN MEVKİDAŞI İLE BİR ARAYA GELMESİ BEKLENİYOR

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Berlin'deki temasları kapsamında Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ile de bir araya gelmesi bekleniyor. Görüşmelerde, iki ülke arasındaki ilişkiler de değerlendirilecek.

Yanardağ patladı! 11 dağcı öldü Yanardağ patladı! 11 dağcı öldü

YIL SONU HEDEFİ 50 MİLYAR DOLAR

Almanya Türkiye'nin en büyük ticari ortaklıklarından biri. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyareti bu açıdan da oldukça önemli. Amaç, yıl sonu 50 milyar dolar olan ticaret hedefini en kısa sürede aşmak.

SCHOLZ, İSRAİL'İN KATLİAMLARINA ARKA ÇIKTI

İşgalcilerin çocuk, kadın demeden binlerce masum sivili katletmesini 'kendisini savunma hakkı' olarak nitelendiren Scholz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsrail'e yönelik faşizm suçlamasının 'absürt' olduğunu söylemişti. Olaf'ın bu skandal açıklaması sosyal medyada büyük tepki çekmişti.
Almanya Başbakanı, İsrail'in demokrasi ile yönetildiğini, insan haklarına ve uluslararası hukuka bağlı ve buna göre hareket eden bir ülke olduğunu savunmuştu.

Kaynak: Sabah