Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum'da Gürcükapı Kentsel Dönüşüm Projesi, İspir-Rize İl Sınırı Yolu ve Çat Afet Konutları ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Karadeniz'deki doğal gaz arama çalışmalarıyla ilgili yeni bir gelişme olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, pazartesi günü müjdeyi paylaşacağını dile getirdi. Konuşmasında muhalefete de göndermede bulunan Erdoğan, "Siyaset meydanı er meydanıdır. Biz bu meydanda herkesle kapışmaya hazırız ama meydan er meydanı olmalı. Karşımıza çıkanlar da er olacak. Erdoğan ve Cumhur İttifakı'nı devirmek için aylardır fiskos masasında sinsi ve kirli pazarlıklar yaptılar. Ama sizlerin bu muhterislere 2023'te el atına binenin tez ineceğini göstereceğine yürekten inanıyorum" şeklinde konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Sevgili Erzurumlular, yaklaşık 1 buçuk yıllık aranın ardından sizleri bayağı özlemişim. Ama görüyorum ki sizler de bu kardeşinizi özlemişsiniz. Sizleri hasretle muhabbetle selamlıyorum. Geçtiğimiz 20 yılda asırlık demokrasi ve kalkınma adımlarına imza attık.

İSPİR-RİZE YOLU: SEYAHAT SÜRESİ 10 DAKİKAYA DÜŞTÜ

Biliyorsunuz, Erzurum Malazgirt'ten de önce Pasinler Zaferi'yle Anadolu'yu ebedi yurdumuz yapan yolu açmıştır. Bugün de birileri akıllarına geleni söylemeyi siyaset, her kulaklarına üfleneni proje sanıyor. Biz ise 20 yıldır her sözümüzü tutmuş bir kadroyuz. Biz de yalan yok, hakikat var. Eser ve hizmet siyasetiyle Erzurum'un da altyapı eksikliklerini giderdik. İspir-Rize yolu önemli ulaşım projelerinden biridir.

"PAZARTESİ GÜNÜ MÜJDEYİ AÇIKLAYACAĞIM"

Karadeniz'de keşfettiğimiz gazı milli sistemimize almak için gece gündüz çalışıyoruz. İnşallah pazartesi günü bu konuda yeni müjdeleri milletimizle paylaşacağız. Aynı şekilde Karadeniz gazını kullanıma sunduktan sonra da milletimize vereceğimiz yeni müjdeler olacak. Hep söylediğim gibi, Türkiye'nin imkanlarını milletimizin her kesimine sunarak adım adım refahımızı yükseltecek, güvenliğimizi güçlendirerek huzurlu bir geleceği hep birlikte inşa edeceğiz.

Türkiye Yüzyılı vizyonumuzla coğrafyamızdaki bin yıllık geçmişimizin en önemli atılımını yapmaya hazırlanıyoruz. İnşallah Erzurum'u Türkiye Yüzyılı'nda en yüksek katma değer üreten şehirler arasında ilk sıralara çıkaracağız.

Bir yandan İslam dünyasıyla ilişkilerimizi güçlendiriyoruz. Bir yandan Balkanlar'la buluşuyoruz. Avrupa'yı Amerika'yı, Rusya'yı Çin'i de ihmal etmiyoruz. Barış koridorunu kim açtı? Elhamdülillah biz açtık.

"SİYASET ER MEYDANI, KARŞIMIZA ÇIKANLAR DA ER OLACAK"

Birileri çıkmış bizimle eser ve hizmet siyasetinde beceremedikleri rekabeti istismar, yalan ve iftira üzerinden seçim yarışına çevirmek istiyor. Siyaset meydanı er meydanıdır. Biz bu meydanda herkesle kapışmaya hazırız ama meydan er meydanı olmalı. Karşımıza çıkanlar da er olacak er. Er olacak ki bu kapışmadan ülkenin ve milletin hayrına neticeler doğsun.

MUHALEFETE GÖNDERME

Şimdi önümüzdeki seçimler için kurulan fiskos masasında aylardır sinsi ve kirli pazarlıklar yaptılar. Amaç ne? Erdoğan'ı ve onun şahsında Cumhur İttifakı'nı devirmek. Peki yerine ne koyacaklar? Belli değil. Hadi bunu başardılar. Gelince ne yapacaklar? Söyledikleri tek şey, bizim yaptıklarımızı yıkacaklar. Her şeyi eskiye döndürecekler. Bunun için yurt dışına gidip ekonomiyi tefecilere teslim etme sözü verdiler. Terör örgütlerinin uzantılarıyla masa altlarında el sıkışıp güvenliği onlara teslim etme sözü verdiler. Sınırlarımızı taciz edenlerin ayaklarına kadar gidip güvenlik kazanımlarımızdan vazgeçme sözü verdiler. Küresel savaş baronlarına savunma sanayimizi çökertme sözü verdiler. Ülkemizin yükselen siyasi ve diplomatik gücüne göz dikenlere geri çekilme, yeniden içe kapanma sözü verdiler. 

Sizlerin bu muhterislere 2023'te 'el atına binenin tez ineceğini' göstereceğine yürekten inanıyorum. Millet siyasetçliği yerine ajan siyasetçiliği yapınca işte böyle oluyor. Gözü ve kalbi kendi ülkesine, kendi milletine dönük olmayanların varacakları yer, kendi kendilerini yiyip bitirmektir. Bizim uğrunda canımızı ortaya koyduğumuz ve gerekirse yine ortaya koymaktan çekinmeyeceğimiz başka vatanımız yok. Birileri kendilerine başka ülkelerde, topraklarda gelecek hayal edebilir. Fırsatını bulduğunda kaçıp oralarda kendi ülkesine her türlü iftirayı atabilir, her türlü saldırıyı yapabilir. Ama bu halkın helal süt emmiş hiçbir evladı hiçbir şey için ülkesini satmaz, milletine ihanet etmez."