Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkent Millet Bahçesi'nde düzenlenen Ankara mitinginde konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

CHP'Yİ TANIMAK İÇİN 3 KELİME YETER

"Şimdi gelirken bir bilbord gördüm Ankara daha iyi hizmete layık diyor. Dün baktım İzmir'e de onu yazmış. 4 Yıldır İstanbul'da İzmir'de Ankara'da ne yaptınız? Eğer CHP'yi tanımak istiyorsanız 3 kelime yeter; çöp, çukur, çamur. İstanbul'u çöp dağlarından kurtardık. suzukluktan kurtardık. Burada da yine Melih kardeşimin gayretiyle Ankara'yı susuzluktan kurtardık Bunlara hatırlatalım, Ankara'da başkentin havalimanını yapan kim, bunlar mı yaptı? Bütün şu Ankara''daki metroları kim yaptı. Kardeşlerim bunlarda yalandan başka bir şey olamaz. Yalanın en önemli mimarı By by Kemal. 14 Mayıs'ta benim milletim bunları siyasi mefta yapacak."

ÖNCE 6'LI MASA, SONRA 7'Lİ MASA ŞİMDİ 9'LU MASA OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Önce 6'lı masaydı, sonra 7'li oldu, şimdi 9'lu. Bay bay Kemal o da yetmeyecek size. Sen onlarla yürü bizim yanımızda millet var, bizim yanımızda cumhur var." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

"Ne diyor Kandil? 'Biz artık bay bay Kemal'i destekliyoruz.' Arkadaşı Kandil baronu olanlardan bu ülkeye fayda olur mu? Bölücü terör örgütüyle arasına mesafe koyamayan partinin yöneticileri il il dolaşarak bay bay Kemal için oy dileniyor." 

"KÜRESELCİSİ TEFECİSİ HEPSİ BUNLARIN YANINDA"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "(Millet İttifakı) Türkiye Yüzyılının önünü kesmek isteyen küreselcisinden tefecisine herkes bunların yanında yerini aldı." ifadelerini kullandı.

"HORLANAN ESKİ TÜRKİYE HAYALİ KURUYORLAR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu milletin elinden TEKNOFEST'i alamazsınız, İHA'ları, SİHA'ları alamazsınız, Akıncı'ları alamazsınız, alamayacaksınız. Kızılelma'yı hiç alamazsınız. Biz, Türkiye Yüzyılını hayal ediyoruz. Onlar, siyaseti parçalı, ekonomisi kırılgan, demokrasisi zayıf, dünyada horlanan eski Türkiye hayali kuruyor." diye konuştu.

"CHP MEZHEPÇİLİK FİTNESİ ÇIKARMAYA ÇALIŞANLARI KOÇBAŞI HALİNE GELDİ"

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kılıçdaroğlu yönetimi altında CHP, marjinal örgütlerin, LGBT savunucularının, küreselcilerin, mezhepçilik fitnesi çıkarmaya çalışanların koçbaşı haline geldi."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yapımı ve projesi devam eden hatlar tamamlandığında Ankara tüm Türkiye'nin hızlı tren merkezi haline gelecek. Ankara, son 21 yılda hayata geçirdiğimiz yatırımlarla savunma sanayiinin de başkenti oldu." dedi.

Editör: Ferhat Erdemir