İsrail - Filistin arasındaki çatışmalar, 7 Ekim sabahından bu yana aralıksız devam ediyor...

Gazze'yi abluka altına alan ve halka yardım gelmesine bile engel olan İsrail, savaş suçu işleyerek geçtiğimiz günlerde bir hastaneyi bombaladı.

Binlerce masumu öldüren ve hastanelerde yaralı olanların tedavi olmalarına müsaade etmeyen İsrail'in durması için, tüm dünya sesini çıkarmaya başladı.

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde tespit edilen 3 PKK'lı terörist etkisiz hâle getirildi Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde tespit edilen 3 PKK'lı terörist etkisiz hâle getirildi

Çatışmaların başından beri arabulucu olan ve Filistin'deki masumların korunmasını isteyen Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan'ın ise diplomasi trafiği sürüyor.

Erdoğan - Stoltenberg görüşmesi

Diplomasi trafiğini sürdüren Cumhurbaşkanı, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Görüşmede Gazze'deki son durum ele alındı

Cunhurbaşkanı Erdoğan'ın Jens Stoltenberg ile olan görüşmesine dair detayları Twitter hesabından paylaşan İletişim Başkanlığı şu ifadeleri kullandı;

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Görüşmede Gazze’deki son durum, insan hakları ihlallerinin önlenmesi için yapılması gerekenler ve masum sivillere kesintisiz insani yardımların ulaştırılması konuları ele alındı.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan görüşmede, Batılı ülkelerin tutumlarının Gazze’deki insan hakları ihlallerini artırdığını, İsrail’i durdurmak için ülkelerin çaba sarf etmemesinin telafisi imkansız sonuçlar doğuracağını, Batının ve dünya kamuoyunun gözler önünde gerçekleşen ve görmezden gelinen insani dramları sona erdirmek için bir an önce harekete geçmesi gerektiğini ifade etti.

Kaynak: Ensonhaber