Fatma Girik'in son sağlık durumu nasıl? Fatma Girik kaç yaşında ve nereli?

Fatma Girik'in sağlık durumu yoğun olarak araştırılan konu başlıklarından oldu. Yeşilçam'ın usta isimlerinden olan Girik, geçtiğimiz günlerde evinde fenalaşmış ve hastaneye kaldırılmıştı. Yapılan açıklamada oyuncunun göğüs hastalıkları enfeksiyonu nedeniyle müşahede altına alındığı belirtilmişti. Peki, Fatma Girik'in sağlık durumu nasıl?

Google Haberlere Abone ol
Fatma Girik'in son sağlık durumu nasıl? Fatma Girik kaç yaşında ve nereli?
22.07.2021 17:25

Fatma Girik'in sağlık durumu hakkında menajeri Bircan Silan'dan açıklama geldi. Geçtiğimiz günlerde göğüs hastalıkları enfeksiyonu nedeniyle hastanede müşahede altına alan isim hakkında detaylı bilgi almak isteyen sevenleri Fatma Girik'in sağlık durumu nasıl? Fatma Girik kaç yaşında ve nereli? gibi sorulara yanıt aramaya başladı.

FATMA GİRİK'İN SAĞLIK DURUMU NASIL?

Yeşilçam'ın yıldızı Fatma Girik'in menajeri Bircan Silan, 'Fatma Girik oksijen yetersizliğinden dolayı hastanede. Değerleri ve oksijen seviyesi normale döndü. Şu an kritik bir seviyede değil ve gayet iyi.' dedi.

Fatma Girik sağlık durumu

FATMA GİRİK KİMDİR?

Fatma Girik 12 Aralık 1942'de Münevver Girik ve Hayri Girik'in üç çocuğundan biri olarak İstanbul'da dünyaya geldi.

Cağaloğlu Kız Lisesi'ni bitirdi. 1957 yılında ilk baş rolü olan, yönetmenliğini ve senaristliğini Seyfi Havaeri'nin yaptığı Leke'ydi. Leke'yi oyuncu olarak adından bahsettirmeyi başaramadığı birkaç iddiasız yapım daha izledi. Fatma Girik'in performansıyla dikkatlerden kaçmayacağı film, Memduh Ün'ün yönetmenliğindeki 1960 yapımı Ölüm Peşimizde'ydi. Memduh Ün'le tanışıklığı Girik'in hayatındaki dönüm noktalarından biri oldu.

180'den fazla filmde rol aldı. İleriki yıllarında siyasete de atılan Fatma Girik bir süre Şişli Belediye Başkanlığı yaptı. Siyaset ve oyunculuğun dışında kısa bir dönem televizyon ekranlarında Söz Fato'da adlı bir programın sunuculuğunu da yapmıştır.

Yorumlar