Fenerbahçe Kulübü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 85'inci yıl dönümünde andı.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamaya göre, Dolmabahçe Sarayı'nın açıklarında, "10 Kasım Fenerbahçe Vapuru"yla dördüncü kez organize edilen anma törenine, Kulüp Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, yönetim kurulu üyeleri, sporcular, teknik ekip, üyeler ve çalışanlar katıldı.

SAYGI DURUŞUNDA BULUNULDU

Kadıköy'deki Eminönü-Karaköy iskelesinden başlayan anma töreninde, saat 09.05'te siren sesleri eşliğinde Dolmabahçe Sarayı açıklarında Atatürk'e saygı duruşunda bulunuldu, ardından beyaz ve kırmızı karanfiller suya bırakıldı.

Türk ekip Gazze'de! Bakan Koca son gelişmeyi paylaştı Türk ekip Gazze'de! Bakan Koca son gelişmeyi paylaştı

Daha sonra ise İstiklal Marşı hep bir ağızdan söylendi.

Bir diğer anma ise şöyle...

Atatürk'ün portresi Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda resmedildi

Fenerbahçe'de, Cumhuriyet'in 100. yılında ressam Sevda Türkseven tarafından hazırlanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün portresinin açılış töreni bugün gerçekleştirildi.

Törene; Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, sarı-lacivertli yöneticiler, üyeler ve kulüp çalışanları katıldı.

"ATAMIZI BİR KEZ DAHA MİNNETLE VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ"

Burada açıklamalarda bulunan Ali Koç, şu şekilde konuştu:

Vefatının 85. yılında Atamızı bir kez daha minnetle ve şükranla anıyoruz. Geleneksel hale gelen 10 Kasım Vapuru ile kongre üyelerimizle, aileleriyle, sporcularımızla, Yüksek Divan Kurulumuzla ve Yönetim Kurulu Üyelerimizle 9'u 5 geçe Dolmabahçe'de Atamızın huzurunda O'nu bir kez daha minnetle ve şükranla andık.

Kaynak: AA - İHA