İsrail'den Putin açıklaması

Başbakanlık Ofisi, Netanyahu'nun bugün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı telefon görüşmesinde, Moskova yetkililerinin BM ve diğer platformlarda Hamas'a karşı savaş konusunda ortaya koyduğu 'İsrail karşıtı' tutumdan duyduğu memnuniyetsizliği dile getirdiğini bildirdi.

Başbakanlık ofisi yaptığı açıklamada, Putin'e Rusya ile İran arasındaki işbirliğine yönelik eleştirinin de görüşmede dile getirildiği bilgisine yer verildi.

Netanyahu ayrıca Putin'den, geri kalan rehinelerin ziyaret edilmesi ve onlara ilaç ulaştırılması için Kızıl Haç'a baskı yapmasını istedi.

İsrail basını Netanyahu'nun telefon görüşmesi nedeniyle kabine toplantısını yarıda bıraktığını yazmıştı.

İsrail'den başarısız rehine operasyonu

İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nde Hamas tarafından tutulan rehineleri kurtarmak için operasyon düzenlendiğini açıkladı. Operasyon sırasında hiçbir rehinenin kurtarılmadığı ve iki İsrail askerinin ağır yaralandığı belirtildi.

Netanyahu, Rusya ile yaşanan gerginliklerin ardından Putin'le görüşmek üzere kabine toplantısından ayrıldı

Netanyahu'nun sözcüsü The Times of Israel'e yaptığı açıklamada, Başbakan Binyamin Netanyahu'nun kabine toplantısından erken çıktığını ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile 50 dakika görüştüğünü söyledi.

Editör: Bilge Güler