karşılıklı golleri Saiz, Manaj (2), T Onuachu ve Trezeguet kaydetti. rabzonspor, Abdullah Avcı ile farklılaştığını EMS Yapı Sivasspor’a göstermek için hazırlanmıştı. Maça da bu niyetle başladı. Ancak, evinde maç kazanamayan kırmızı beyazlıların ilk şutu gol oldu. Şoku atlatmadan gelen ikinci gol Karadeniz ekibinin sıkıntısını arttırdı.

Avcı’nın öğrencileri çözüm ararken, yıldızlaşması beklenen, bunu da her maç göstermeye niyetli olan Nicolas Pepe’nin kilidini açan vuruşu heyecanı değiştirdi. Sonrasında canlanan, hızlı ve etkili oynayan Trabzonspor forveti, son derece akıllı, çalışılmış pas bağlantısı ile sonuca ulaştı.

Devreye, iki farklı geriden gelip skoru dengeleyerek giren Trabzonspor için ikinci yarı hırslı başladı.

Önde olduğu maçı tutamayan ev sahibi de inancını tazeleyerek çıktı. Oyunun temposu yükseldi. Her iki takım da kora kor oynadı. Sivasspor’un kaleci Uğurcan’ın yokluğunda ikinci uzak şut denemesi de golle sonuçlanınca, Trabzonspor’un işi bir kez daha zorlaştı. Avcı’nın kenardan oyuncu değişiklikleri ile oyuna müdahalesi, futbol ve skor dengesi getirdi. Oyunun kalanı da bu denge içinde sürdü. Bir Sivasspor, bir Trabzonspor kalesine giden top, heyecanı son dakikalara kadar taşıdı.

Maçın genelinde, her iki takımın seyir zevki yüksek oyunu, attıkları gollerle kimin puan aldığından çok, en büyük kazanç maçı izleyen futbolseverlerin oldu.