Galatasaray yeni sezonda bombaları art arda patlatmaya devam ediyor. Hem ligde hem de Avrupa’da başarı hedefleyen sarı-kırmızılılar, bonservisi elinde olan Brezilyalı sağ kanat oyuncusu Tete ile bir yılı opsiyonlu olmak üzere 5 yıllık anlaşmaya vardı.

Galatasaray, yıldız futbolcuya 3.1 milyon Euro imza ücreti ödeyecek. Tete yıllık ise 2.8 milyon Euro garanti ücret alacak. 

Mert Günok gerçeği ortaya çıktı Mert Günok gerçeği ortaya çıktı

Sarı-kırmızılı takımdan yapılan açıklamada şu ifadeler paylaşıldı; 

“Profesyonel futbolcu Mateus Cardoso Lemos Martins ile 4+1 sezon opsiyonlu olmak üzere transferi konusunda anlaşmaya varılmış olup her bir sezon için net 2.800.000 euro garanti ücret ile toplam 3.100.000 euro net imza ücreti ödenecektir.”

TETE'NİN İLK AÇIKLAMALARI

Galatasaray'ın yeni transferi Tete, imza töreni sonrası açıklamalarda bulundu. Sarı-kırmızılı ekibe transfer olduğu için mutlu olduğunu ifade eden Brezilyalı oyuncu "Burada olduğum için çok mutluyum. Muhteşem taraftarı olan büyük bir kulüp. Umarım her şey yolunda gider. Teklif aldığımda çok mutlu oldum. Menajerimle konuştum. Türkiye'de oynamak isteyeceğim bir kulüp olduğunu söyledim." şeklinde konuştu.

Galatasaray'ın tarihi hakkında da bilgiye sahip olduğunu belirten Tete, "Şampiyon takıma gelmiş olmak harika bir duygu. Sahaya çıkmak için sabırsızlanıyorum. Gollerimle ve asistlerimle katkı sunmak istiyorum. UEFA Şampiyonlar Ligi'nde de mücadele veriyoruz. En iyi performansımı burada da göstermek istiyorum." ifadelerini kullandı.