Yıldıray Çiçek / TÜRKGÜN

Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Grup Toplantısı’ndaki "Ben Ekrem İmamoğlu'yla baba oğul ilişkisi içindeyim. Kendisi CHP'nin evladı olduğu kadar benim de evladımdır" sözlerini duyunca, Leman dergisindeki anne ve babasına sürekli zulüm, işkence yapan “Hain Evlat Ökkeş” tiplemesi aklıma geldi. Hani kendine soğuk gelmesin diye, evin kapı eşiğine anne ve babasını yatıran “Hain Evlat Ökkeş” var ya, o…

Kemal Kılıçdaroğlu “Ekrem İmamoğlu benim oğlum, evladım” diyerek sadece siyaset yapıyor ve “Oğlum, evladım” diyerek Ekrem İmamoğlu’nun kendine kurduğu kumpasların etkisini azaltmaya çalışıyor. İnanın kendi A kadrosuyla Ekrem İmamoğlu hakkında konuşurken “Bu Ekrem evlat olsa eldivenle sevilmez” diyordur.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Evladım, oğlum” dediği kişi Saraçhane’de başka bir partinin genel başkanı ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyasi hedeflerine kumpas kuruyorsa buradan “baba-evlat” hikâyesi çıkmaz. Çıksa çıksa “Hain Evlat Ökkeş” tiplemesi çıkar. Kemal Kılıçdaroğlu da bunun farkında olduğu için ve “Ahmet Davutoğlu Saraçhane’ye giderken beni aradı. Meral Akşener aramadı”, “İmamoğlu’nun Saraçhane çağrısını Almanya’da sosyal medyadan öğrendim”, "Bir parti başka bir partinin iç işlerine karışmamalı"  açıklamalarını yaparak numaradan “oğlum” dediği Ekrem İmamoğlu’na ve onu kukla gibi kullanan Meral Akşener’e sitem etmişken, Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Grup Toplantısı’ndaki konuşması “evladım-oğlum” hikâyeleri mizahtan öteye geçmeyecektir.

CHP’deki koltuk ve güç kavgası aslında Ekrem İmamoğlu İBB Başkanı seçilir seçilmez başlamıştı. Ekrem İmamoğlu’nun seçim kampanya danışmanı Necati Özkan, CHP’lilere Dün dünde kaldı cancağzım. Artık mekânın yeni sahibi var” mesajını vermişti. Ekrem İmamoğlu, İBB koltuğuna oturduğu günden bu yana zaten hiç belediye başkanlığı yapmadı. En çok tartışılan yönü de zaten bu oldu. Tatilleri, yurt içi ve dışı gezileri, kendiyle alakası olmayan konularda siyasi polemiklere girmesi Ekrem İmamoğlu’nun hep gündemde olduğu konular oldu. Hiç İstanbul halkına yaptığı hizmetlerle gündeme gelemedi. İstanbul tarihinin en çapsız, beceriksiz İBB Başkanı olarak tarihe geçmiştir ve böyle biri İBB Başkanlığını halt etmiş gibi koltuğa oturduğu günden bu yana cumhurbaşkanlığı hayali kurmaktadır. Meral Akşener gibiler de böyle bir adamın hayallerine pazar tezgâhı kurmaktadır.

Meral Akşener’de Ekrem İmamoğlu İBB Başkanı olduğu günden bu yana bir siyasi aşk hâli vardır. Ekrem İmamoğlu'nun yüzünde 'Rabbi Yessir' görecek, onu Fatih Sultan Mehmet Han’a benzetecek kadar aklını ve gözünü kör etmiş durumdadır. Bu yüzden de kendisine her türlü iyiliği yapmış Kemal Kılıçdaroğlu’na Ekrem İmamoğlu’nun yolunu açmak adına siyasi tezgâh ve kumpas kurmaya çalışmaktadır.

Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu’na “Ben senin ablan olurum” diyerek bu süreci hedefine ulaştırma çabası verirken, Kemal Kılıçdaroğlu da kendini yok sayan Ekrem İmamoğlu’na  “Ben senin baban olurum” diyerek kendine kurulan tezgâhları önlemeye çalışmaktadır.

Ekrem İmamoğlu’ndan Kemal Kılıçdaroğlu’na “evlat”, Meral Akşener’e “kardeş” olur mu olmaz mı onu muhatapları bilir. Ama böyle bir adamdan cumhurbaşkanı olur diyenden olsa olsa “ahmak” olur…