Bay Kemal genel başkanlığa veda edeceğini bilmeden gerçekleştirdiği kurultay konuşmasında Cumhurbaşkanı adaylığı ve seçim süreci hakkında konuştu.

“Masadan kalkmalar, masaya geri dönmeler. Fazla ayrıntılara girmek istemiyorum. Ancak şunu söyleyeyim: Sırtımdaki hançerlerle seçime girmek zorunda kaldım” dedi.

***

Bu sözlerin işaret ettiği adres belliydi.

O adresten Bay Kemal’e cevap gecikmedi.

***

“Ben bugüne kadar hiç kimsenin arkasından hançer vurmadım. Ben herkesin hak ettiği takdirde hançeri ya boğazına ya kalbine vurdum. Bugüne kadar hep öyle yaptım. Arkadan işim yoktur. Arkadan katiyen işim yoktur” dedi.

Allah var, Bay Kemal konusunda doğruyu söyledi.

***

Onun “Alevi kimliğini” ön plana çıkarıp adaylığını tartışmaya açan İP’liler hiç arkadan iş çevirmedi, halk nazarında desteğinin olmadığının altı herkesin gözünün önünde çizildi.

Yine “kazanacak aday” çıkışı sonrası düzmece anketler ve Saraçhane kumpası gibi etkinliklerle CHP’li belediye başkanlarının isimleri Bay Kemal’in karşısına alenen konuldu.  

***

Meral Akşener ve tayfası her fırsatta ellerindeki hançeri Bay Kemal’in ya boğazına ya kalbine saplayarak onu itibarsızlaştırdı.

Bay Kemal ise ısrarla burnunun ucunda dönen dolapları görmek istemedi, gözüne perde inmişçesine davrandı, bile bile lades dedi.

***

Kim bilir belki de, Meral Akşener’in geçmişte yol yürüdüğü liderleri arkadan iş çevirerek sırtlarından hançerlemesinden yola çıkarak kendini ayrı bir yere koydu.

“Beni sırtımdan hançerleyecek olsa arkadan iş çevirir, o her şeyi yüzüme karşı yapıyor” dedi, hançer denilince akla ilk gelen siyasinin Meral Akşener olduğunu unutarak hata çukurunda debelendi durdu.

***

Önce Cumhurbaşkanlığı seçimini kaybetti.

Sonra genel başkanlık koltuğunu kaybetti.

***

Seçimleri kaybederken İP’liler pek sevinçliydi.

Kurultayı kaybederken de en yakınındaki CHP’liler sevinçten göbek atıyordu.

***

Bay Kemal’in yaşadığı hazin siyasi fotofinişten belli ki, CHP’liler arkadan iş çevirmeyi ittifak ortakları İP’lilerden öğrendi.

Üzüm üzüme baka baka kararmadıysa, Bay Kemal’in sırtındaki hançerler CHP’li delegenin neden bu kadar umurunda olmadı?