YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

CHP’nin içinde bir tane helal süt emmiş, vatansever, Atatürkçü bir kişi yok mu çok merak ediyorum. Tabanını kast etmiyorum. Elbette yüz binlerce vardır ve seçimlerde Kemal Kılıçdaroğlu’na gereken hesabı soracaktır. CHP Genel Merkezi’nde, milletvekilleri içinde, il ve ilçe başkanları içinde “ İhanetin odağı bir parti haline geldik, nedir bu her türlü terör örgütüyle anılmamız?” diyecek, tepkisini gösterecek hiç kimse yok mu?

Kandil dağından teröristbaşları, şehirde PKK’nın siyasi uzantısı HDP, cezaevinden PKK’lı terörist Demirtaş, yurt dışından PKK’lı sözde yöneticiler sırtını CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu’na dayamış “14 Mayıs 2023 seçimleri sonrası PKK’lılara, HDP’ye yaptığınız zulmün hesabını birer birer soracağız” diyor. Bir tane CHP’li yetkili niçin çıkıp da “Ey silahı ABD’den alan emperyalist köpekleri biz emperyalizmi ezen Atatürk’ün evlatlarıyız. Niçin şerefsizlik yapıyorsunuz. Haddinizi bilin” diyemiyor? Seçim kazanmak için bu kadar mı hain ve haysiyetsiz oldunuz?

Atatürk portreleri altında utanmadan nasıl oturuyor ve poz veriyorsunuz? Takiye için Atatürk nutukları atarken hiç mi kansızlık ve soysuzluk yaptığınızı fark etmiyorsunuz?

HDP Eşbaşkanları ve milletvekilleri günlük terör örgütü PKK’nın taleplerini dillendiriyor. “Seçimlerde ittifak ortağımız” diye susuyorsunuz.

PKK’lı Sırrı Sakık “100 yıllık Cumhuriyeti değiştireceğiz”, Öcalan ve PKK’lı teröristler serbest bırakılacak, Kemal Kılıçdaroğlu kapalı kapılar ardında bize verdiği sözleri kamuoyuna açıklasın” dedi. Gözümüz helal süt emmiş bir CHP’li aradı ki, Sırrı Sakık’a haddini bildirsin. Yok, hepsi yer yarıldı içine kaçtı. Bu kadar mı aciz oldunuz, bu kadar mı aşağılık oldunuz CHP’liler? Sırf iktidar değişikliği için mi bunca şerefsizliğe, haysiyetsizliğe, namussuzluğa katlanıyorsunuz?

Pervin Buldan “Öcalan’a özgürlük” istiyor. Bir gün sonra ayağına gidip, elini sıkıp Cumhurbaşkanlığı seçimi için ittifak anlaşmasını yapıyorsunuz.

Sırrı Süreyya Önder meydanlarda “Öcalan’a özgürlük” diyor. Bir gün sonra onu CHP’nin İzmir’deki programına konuşmacı olarak getirip, Atatürk’e hakaret ettiriyorsunuz. Sorsanız İzmir Atatürkçü ama bir tane hesap soran İzmirli CHP’li çıkmadı. Yazıklar olsun size… Böyle bir İzmir’e de Atatürk düşmanı Yüksel Taşkın’ı CHP 1. Sıra milletvekili adayı olarak gönderirler elbette…

PKK’lılar Almanya’da Apo ve PKK paçavralarıyla yürüyor ve Kemal Kılıçdaroğlu’na oy istiyorlar. Kâbus gibi… Atatürk’ün miras bıraktığı CHP, ihanetin dibini sıyıracak noktada… Dehşetin boyutu inanın anlatılacak gibi değil. Öyle bir Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı yaşıyorlar ki, hepsinin duyu organları uyuşturulmuş gibi… Ortada zombi gibi dolanıyorlar sadece… PKK’lı yaratıkları dost edinmişler, onlarla Türk milletini tehdit ediyorlar. PKK’lı yaratıkların 14 Mayıs’ı işaret ederek “Hesap soracağız” demesi yetmiyor gibi, PKK ile yakınlığı tartışmasız olan CHP’li Sezgin Tanrıkulu da "14 Mayıs'ta dostlarımız için hesap soracağız" diye gözdağı veriyor. Böyle birinin dostları kim olur sizce? Sicili ortada değil mi?

Bu CHP’liler soğanı konuşup ekonomi istismarı yaptıkları kadar, bir gün olsun Türk milletine bu kadar acı yaşatan, ekonomimizi asıl sömüren PKK terör örgütüne seslerini çıkarmıyorlar.

Helal süt emmiş, şerefli, namuslu bir CHP’liden ses bekliyoruz. CHP-PKK ortaklığına niçin susuyorsunuz?

Editör: Bilge Güler