AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, oy kullandığı okulda İP'lilerin saldırısına uğradı.

Atabek demokrasinin gereği olarak oyunu kullandıktan sonra sandık görevlilerine selam vermek amaçlı okulu gezmeye başladığı esnada İP'in belirlediği görevli olay çıkardı.

fwgecofxoaasalg-14052023fefe17ba
Atabek'in sandık temsilcilerine selam vermesine engel olmaya çalışan İP'liler AK Parti Sakarya Milletvekili adayı Çiğdem Erdoğan Atabek'e sözlü saldırıda bulundu.

Van'da Kılıçdaroğlu'na soğuk duş! Beklediğini bulamadı Van'da Kılıçdaroğlu'na soğuk duş! Beklediğini bulamadı

OLAY ÇIKTI

YSK'nın genelgesine göre Milletvekilleri ve Milletvekili Adaylarının sandıkları gezebileceği bilinirken İP'lilerin olay çıkartması tepkiye neden oldu.

İki grup arasında yaşanan sözlü tartışma kısa sürede arbedeye dönüştü. İP'li görevlilerin AK Parti görevlilerine saldırdığı esnada Milletvekili adayı Çiğdem Erdoğan Atabek ve oy kullanmaya gelirken beraberinde gelen kızı da grubun içerisinde yer alıyordu.

Kalabalığın arasından güçlükle çıkartılan Atabek herhangi bir darbe almadan güçlükle aracına ulaştı. Olay sonrasında AK Parti görevlilerinin talebi üzerine tutanak tutuldu. Milletvekili adayı Çiğdem Erdoğan Atabek ise olayı yargıya taşıyacağını ifade etti. Olayı çıkaran İP'li provokatör ise o bölgeden koşarak uzaklaştı.

1-373