Gazze'ye 18 bin tondan fazla bomba atıldı. Bunun Hiroşima'ya atılan atom bombasının bir buçuk katı olduğu belirtiliyor. 7 Ekim'den bu yana ise 8 bin 306 kişi can verdi. BM'ye göre hayatını kaybedenlerin yüzde 70'ini kadın ve çocuklar oluşturuyor. Öte yandan Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, savaşçılarının Gazze'nin güneyinden sızan İsrail güçleriyle çatıştığını duyurdu. İşte anbean bölgede yaşanan gelişmeler...

Yıllardır abluka altındaki Gazze son 24 gündür ise aralıksız bombalanıyor. 25. gününe giren soykırımda terör devleti İsrail tarafından camiler, okullar, hastaneler vurulmaya devam ediyor.

Gazze'deki sağlık idaresine ait Türk-Filistin Dostluk Hastanesi, İsrail savaş uçaklarının hastanenin üçüncü ve son katını bombalayarak ağır hasara yol açtığını bildirdi.

İzzeddin el-Kassam Tugayları ise Gazze'nin güneyinden sızan İsrail güçleriyle çatıştıklarını duyurdu. Açıklamada, yine Yasin 105 roketleriyle Gazze'nin kuzeybatısında bir İsrail buldozeri ve tankının vurulduğu bildirildi.

Macron: “Gelin hep birlikte aklı başında olalım..." Macron: “Gelin hep birlikte aklı başında olalım..."

Kaynak: Yeni Şafak