İsrail'in mülteci kampı saldırısında 23 kişi hayatını kaybetti İsrail'in mülteci kampı saldırısında 23 kişi hayatını kaybetti

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın 7 Ekim sabahı İsrail'e yönelik 'Aksa Tufanı' adıyla başlattığı operasyondan sonra İsrail, Gazze'yi ablukaya aldı. Çok sayıda sivil vatandaşın hayatını kaybettiği saldırılar aralıksız devam ederken gelen bir görüntü endişeleri daha da artırdı.

BOMBALARI SERGİLEDİLER
Sosyal medyada paylaşılan görüntüde İsrail Hava Kuvvetleri'nin Gazze'ye atacağı bombaları sergilediği görülüyor. Müzakereleri kesin bir dille reddeden İsrail'in bu tavrı daha çok masum sivilin zarar göreceği yönündeki endişeleri artırıyor.

NE OLMUŞTU?
Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail'e "Aksa Tufanı" adıyla kapsamlı operasyon başlatmıştı. Gazze'den İsrail yönüne binlerce roket atılırken, Filistinli silahlı gruplar Gazze-İsrail sınırındaki Beyt Hanun-Erez Sınır Kapısı'na baskın düzenleyerek burayı ele geçirmişti. Silahlı gruplar daha sonra buradan İsrail içindeki yerleşim yerlerine girmiş, İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi'ne saldırı başlatmıştı.