Yaz tatilinin bitmesinin ardından okula uyum süreci haricindeki tüm öğrenciler ve öğretmenler pazartesi günü ders başı yapacak.

İstanbul’da yaşayıp yaz tatilini farklı illerde geçirenler ya da başka şehirlerde okuyanlar için de gidiş dönüş yolculuğu başladı.

3 bin teröristin saldırısını Bayraktar TB2'yle önlediler! 3 bin teröristin saldırısını Bayraktar TB2'yle önlediler!

Öğrencilerin okula dönüş yolculuğu da 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda hareketliliğe neden oldu.

"3 AYDA TAŞIDIĞIMIZI 10 GÜN İÇİNDE TAŞIYORUZ"
Bir seyahat firmasında çalışan İsmet Bayri, “Okul öncesi dönüşlerde hareketlilik var. Muş, Tatvan, Bitlis üzerinden geliyoruz. Bir de Ağrı güzergahımız var, ikisinde de yoğunluk var. Rezervasyonlar 10 gün öncesinden başlıyor. 10 gündür çok yoğun. Gidişlerde fiyatlar biraz daha düşük çünkü gidişte yolcu yok, tek yönlü." dedi.

Seyahat firması işletmecisi Alaattin Sendek, “Üniversiteler de açılacak, haliyle yoğunluk var. 3 ayda taşıdığımızı 1 hafta 10 gün içerisinde sıkıştırarak getiriyoruz. En çok gelen öğrenci ve aileler, tatilden dönenler.'' diye konuştu.

Öğrenci Birsen Bindi ise, “İstanbul’dan Çanakkale’ye gidiyorum. 18 Mart Üniversitesi’nde ilk senem. Evime gideceğim. Orada ablamla yaşıyorum. Ev hazırlığım tam bitmedi ama telaş da pek yok." dedi.

Lise son sınıf öğrencisi Yağız Güldaş da, “Ordu’ya gidiyorum. Buraya bir davet üzerine geldim. Şimdi tekrar okul için geri dönüyorum. Üniversiteye hazırlanacağım bu sene." diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı