Bağcılar Demirkapı Mahallesi’ndeki bir spor salonuna, 2 buçuk ay içinde 4 kez kez silahlı saldırı düzenlendi.

Saldırılar üzerine inceleme başlatan emniyet güçleri; iddiaya göre, spor salonunun ortaklarından biri ile ilişki yaşayan kadını kullanarak şantaj yapıldığını belirledi.

Deprem bölgesindeki bazı illerde mücbir sebep hali uzatıldı Deprem bölgesindeki bazı illerde mücbir sebep hali uzatıldı

5 MİLYON LİRA İSTEDİLER
Şantaj yapan kişinin 5 milyon lira istemesi üzerine ortakların bunu kabul etmediği tespit edildi.

Bunun üzerine ilk saldırı 8 Temmuz günü gerçekleşti. Motosikletli 2 kişi tarafından iş yerine silahlı saldırı düzenlendi. Salonun camlarının kırıldığı saldırıda hasar meydana geldi.

Saldırılar üzerine inceleme başlatan emniyet güçleri; iddiaya göre, spor salonunun ortaklarından biri ile ilişki yaşayan kadını kullanarak şantaj yapıldığını belirledi.

Ardından iş yeri, 10 Temmuz’da aynı şekilde saldırıya uğrayarak camları kırıldı. 

27 Temmuz'da da motosiklet ile spor salonuna gelen kasklı bir şüpheli, kasa arkasında duran iş yeri çalışanı Olbay Ç.’yi bacağına ateş ederek yaraladı. Olbay Ç.’nin yaralandığı saldırı sonrası polisin gözaltına aldığı M.C.Ö. ve H.T. “Mala zarar verme” ve “Kasten yaralama” suçlarından tutuklandı.

Şantajını sürdüren kişinin tehditleri sürerken, geçen cuma günü spor salonuna dördüncü saldırı gerçekleşti. 20 yaşındaki Emir T., dışarıda kendisini çağıran motosikletli ve kasklı 2 kişinin yanına gitti. Ardından motosikletlilerden biri, tabanca ile Emir T.’ye ateş açtı.

Bacağından yaralanan genç sporcu, olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından hastaneye sevk edildi.

Ameliyat olacağı öğrenilen Emir T.’nin vücut geliştirmede sıkletinde Türkiye 3'üncüsü olduğu öğrenildi.

Polis ekipleri, olaylarda asıl azmettirici olduğu belirlenen kişiyi yakalamak için çalışmaları devam ediyor.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı