İstanbul'da gerçekleşen Kartel Operasyonuyla ilgili İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Futsal Milli Takımı'nı kabul etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, Futsal Milli Takımı'nı kabul etti

İstanbul'da gerçekleştirilen "KARTEL OPERASYONU" ile ilgili olarak İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Güney Amerika’dan Avrupa’ya uyuşturucu sevkiyatı yapan uluslararası "KOMPANİO BELLO" uyuşturucu kartelinin lideri Dritan REXHEPI'nin Kırmızı Bülten ile arandığını ve başarılı bir operasyonla yakalandığını duyurdu.

UYUŞTURUCU KARTELİNİN LİDERİ YAKALANDI: DRİTAN REXHEPI

İçişleri Bakanı, operasyonun detaylarına değinerek, REXHEPI'nin İtalya ve Arnavutluk adli makamlarınca "Kasten Adam Öldürme, Uyuşturucu, Adam kaçırma/Hürriyetten yoksun bırakma, seyahat belgesinde sahtecilik, silah ve mühimmat" suçlarından arandığını belirtti. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonun, uluslararası işbirliği ve koordinasyonla başarıldığını vurguladı.

ULUSAL VE ULUSLARARASI SUÇ ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELE KARARLILIKLA SÜRÜYOR

Bakan Yerlikaya, açıklamasında, Türkiye'nin ulusal ve uluslararası düzeydeki organize suç örgütleri ve zehir tacirleriyle mücadelede kararlı olduğunu belirtti. Operasyonun detaylarına değinen Bakan, İstanbul Havalimanı'ndan giriş yapan Benjamin Omar PEREZ GARCIA isimli şahsın, uluslararası takip sonucu tespit edildiğini ve hemen ardından Kartel operasyonunun başlatıldığını ifade etti.

“KAHRAMANLARIMIZI TEBRİK EDİYORUZ”

Bakan Yerlikaya, operasyonu düzenleyen emniyet güçlerini tebrik ederek, "Gözlerinden öpüyorum. Milletimizin duaları sizinle. Allah ayağınıza taş değdirmesin" mesajını paylaştı. Ayrıca, uyuşturucu tacirleriyle ve organize suç örgütleriyle mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini vurguladı.