İzmir'de yağmur sonrası yine aynı manzaralar yaşandı... Öğleden sonra etkili olan sağanak nedeniyle yollar göle döndü, dükkanları su bastı.

Esnaf ve vatandaşlar zor anlar yaşadı. Kaderi ile baş başa kalan esnaf, dükkanını dolduran yağmur sularının kendi çabası ile boşaltmak için uzun uğraş verdi. Yaşananlara isyan eden vatandaş her yağmurda aynı görüntülerin yaşandığı tarihi çarşıdaki altyapı çalışmalarının bir an önce tamamlanmasını istedi.

Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar da saçak altlarında ve kapalı mekanlarda yağışın dinmesini bekledi.

Çınarlı alt geçitte mahsur kalan 2 kişi, bir süre sonra ekipler tarafından kurtarıldı. Vatandaşlar, "Ne zaman yağmur yağsa aynı şey! Buna bir çözüm bulsunlar" diyerek CHP'li belediyeye isyan bayrağa açtı.

"MOTORU ELİMLE GÖTÜRÜYORUM"

Bayraklı ilçesinde sağanağa yakalanan ve motosikleti arızalanan motokurye Murat Güneyli ise, "Sipariş götürürken yağmura yakalandım.

Motor stop etti, yolda kaldım. Motoru elimle götürerek ilerlemeye çalışıyorum.

Evladı öldürülen acılı anne: "Senin pişmanlığın benim oğlumu geri getirmez" Evladı öldürülen acılı anne: "Senin pişmanlığın benim oğlumu geri getirmez"

Belki motor biraz dinlenirse yeniden çalışır diye buraya sığındım.

Siparişi nasıl ulaştıracağımı bilmiyorum" ifadelerini kullandı.

Bornova ilçesinde bir esnaf, su birikintisi olan sokaktan kürek kullanarak botla geçti.

"YILLARDIR BU REZALETİ YAŞIYORUZ"

Yıllardır aynı sorunları yaşadıklarını söyleyen Aşın, "Dükkanlarımızı su basıyor. Defalarca İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bornova Belediyesine sorunu ilettik ama ilgilenen olmadı. Bir an önce sorunun çözülmesini istiyoruz. Botla sokaktan geçtik, insanlara da yardım ettik. Her sene aynı manzara olduğu için botu dükkanda tutuyorum" dedi. Hüsamettin Tolga Özılgaz isimli esnaf da "İzmir'de yıllardır bu rezaleti yaşıyoruz. İleride dükkanım var, her sene aynı rezilliği yaşıyoruz. Biz bu sorunu çekmek zorunda mıyız? Belediyenin çalışması gerekiyor" diye konuştu.

Kaynak: SABAH