YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Atalarımız 'kırk yıllık kani olur mu yani' demiş…

Terör örgütü PKK’nın yardım ve yaltakçıları yine isim değişikliğine gitmiş… Yeni isimleri de HEDEP olmuş… Bölücü mikrobu bir mekândan alıp diğerine taşıyorlar. Bazen üç harfli oluyorlar, bazen 5 harfli. Değişen sadece isimleri. HDP’nin terör örgütü PKK’ya hizmetlerinin hesabı hukuki olarak sorulmadan aynı ekip Yeşil Sol’a taşınmıştı. Son seçimlerde de TBMM’ye Yeşil Sol adında girmişlerdi. Kandil/İmralı köleliği için kısa zamanda birçok bölücü mikrop yaymışlardı. Yine ne düşündülerse Yeşil Sol isminden vazgeçip HEDEP ismiyle terör örgütü PKK’ya hizmet etme kararı aldılar.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Eşbaşkanı olarak atanan isimler bile Türkiye’de bölücü parti kurma ve ona yönetici olmanın çok kolay olduğunu gösteriyor.

Vicdanı olmayana güvenme Vicdanı olmayana güvenme

(HEDEP) Eşbaşkanlarından birisi Siirt Milletvekili Tuncer Bakırhan…

Tuncer Bakırhan kimdir? Terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklıktan dolayı kapatılan DEHAP’ın Genel Başkanlığını yapan, KCK üst düzey yönetici suçundan dolayı cezaevinde yatan, Siirt Belediye Başkanı iken “PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan dolayı İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan ve tutuklanan birisi… Tüm sicili PKK’lı olmak ile dolmuş birisi, Türkiye’nin hukukunda nasıl bir boşluk var ki milletvekili seçiliyor ve aynı zamanda bir partiye yeniden Eşbaşkan olabiliyor?

Türkiye Cumhuriyeti’ni parçalamak için terör faaliyetlerine karışmış kişilere ağır cezalar vermek, onları ömür boyu siyasetten men cezasına çarptırmak çok mu zor? Böyle kolaylıklar sunan bir sistemde bölücü partinin tükenmesi mümkün mü?

HDP hesabını vermeden Yeşil Sol’a geçiyor, Yeşil Sol hesabını vermeden HEDEP’e geçiyor. Yarın da HEDEP hesabını vermeden başka yere geçer. Oh Ne Ala Memleket…

Dünyanın hiçbir yerinde ülkesini bölmeye çalışan kendi askerini, polisini, insanlarını öldüren terör örgütlerinin siyasi partilerine izin verilmezken Türkiye yıllardır bu bölücülere tolerans göstererek neyin mecburiyetini yaşamaktadır?

Yeşil Sol’un HEDEP ismini aldığı ilk kongrede teröristbaşı Öcalan’ın posteri sahnede maskeli yaratıklar tarafından açıldı. ‘Dakika bir gol bir’ anlayacağınız. Kongre konuşmaları, “Öcalan’ın fiziki özgürlüğü sağlanmalıdır” diyerek serbest bırakılması üzerine ve PKK’ya da alan açmaya yönelikti. PKK’lı sicili ortada olan iki Eşbaşkanla yola çıkan bir partiden beklenen başka ne olabilir ki?

Bölücü mikrobu saçmanın bundan sonraki yeni adresi HEDEP olacaktır. Anayasa’da, Siyasi Partiler Kanunu’nda bu tür bölücü partilerin kurulmasını, faaliyet göstermesini önleyecek ciddi önlemler alınmadığı sürece biz terör örgütünün siyasi alandaki varlığına katlanmaya devam ederiz.

Türkiye’nin en büyük meselelerinden birisi yıllardır mücadele ettiği terördür. Bu terör canlarımızı alıyor, ekonomimizi sömürüyor, ülkeyi sürekli kaos ile tehdit ediyor. Ama böyle bir mesele karşısında köklü çözümler almak üzere bölücü partileri ve onların yöneticilerini çok rahat hareket ettiriyoruz. Türkiye’yi yönetenlerin, bu bölücü parti rahatlığını ortadan kaldırması gerekiyor. Çünkü onların rahatlığı demek, terör örgütü PKK’nın rahat terör eylemler yapması demektir.

Daha geçtiğimiz günlerde, sınırı geçmeye çalışan PKK’lı teröristlerin, Yeşil Sol milletvekilinin arabası ile taşındığı ortaya çıkmadı mı? PKK merkezli kurulan tüm siyasi partiler, emperyalizm merkezli avcı köpeği olmuştur. Bundan sonra da kurulacak hepsinin misyonu o olacaktır.