Dünya Turizm Haftası’nın başlangıcı olan 15 Nisan’da Kütahya Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen programa, Kültür Sanat Muhabirleri Derneği Üyeleri ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Koordinasyon ve Destek Hizmetleri Daire Başkanı Sanem Arıkan katılım sağladı.

Kültür Sanat Muhabirleri Derneği Başkanı İbrahim Gökdemir ve Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Ünal’ın açılış konuşmalarının ardından Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, misafirlerine Kütahya Belediye Meclis Toplantı Salonunda Kütahya Belediyesi tarafından sürdürülen faaliyet ve projeleri tanıttı.

Başkan Işık, Kütahya’nın UNESCO Zanaat ve Halk Sanatları alanında Yaratıcı Şehir Ağı’na Türkiye’den kabul edilen ilk şehir olduğunu ifade ettiği konuşmasında, Kütahya’nın Frigler’den günümüze kadar gelen birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını, daha da önemlisi Kütahya’nın Kuruluşun ve Kurtuluşun Toprakları olarak anıldığını ifade etti.

Göreve geldiği günden bugüne Türkiye’ye örnek olacak birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Işık, kültür ve turizm alanında da birçok projeyi başlattıklarını, bazılarının tamamlandığını bir kısmının ise halen devam ettiğini söyledi.
 

Editör: Ferhat Erdemir