Marketler çalışma saatleri nasıl? BİM, A101, ŞOK ne zaman kapanıyor?

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında uygulanan kademeli normalleşme döneminin ikinci aşamasında marketlerin çalışma saatleri merak ediliyor. Vatandaşlar, normal zamandan farklı çalışan büyük marketler BİM, A101, ŞOK'un ne zaman kapandığını sorguluyor.

Google Haberlere Abone ol
Marketler çalışma saatleri nasıl? BİM, A101, ŞOK ne zaman kapanıyor?
07.06.2021 19:50

Tam kapanma sonrası ilan edilen kademeli normalleşme sürecinin ikinci aşaması devam ediyor. Birçok iş yeri salgın nedeniyle çalışma saatlerinde değişiklik yapmak zorunda kaldı. Marketler de İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelgeye göre çalışma saatlerini belirledi. Alış veriş için tercih edilen marketler arasında yer alan BİM, A101, ŞOK'un ne zaman kapandığı araştırılıyor.

sonrasında marketlerin çalışma saatleri merak ediliyor. İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı Haziran ayı normalleşme genelgesine göre marketlerin çalışma saatleri belirlendi. Vatandaşlar, A101, BİM, ŞOK gibi büyük marketlerin ne zaman açılacağını sorguluyor.

Küresel salgın Kovid-19 tedbirleri kapsamında kademeli normalleşme döneminin ikinci etabında ülke genelinde; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 22.00-05.00 saatleri arasında; Pazar günleri ise Cumartesi günü saat 22.00’den başlayıp Pazar gününün tamamını kapsayacak ve Pazartesi günü saat 05.00’te tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri Genelgesi'nde marketlerin çalışma saatleri ile ilgili şu detaylar yer aldı;

A101, BİM, ŞOK HAFTA İÇİ ÇALIŞMA SAATLERİ NASIL?

Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak Pazar günlerinde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebileceklerdir. Kademeli normalleşme döneminde hafta içi market çalışma saatleri 09.00-20.00 şeklindeydi. Haziran ayı normalleşme takvimine göre yeni çalışma saatlerinin 09.00-21.00 olarak güncelleneceği düşünülüyor.

market

HAFTA SONU MARKETLER SAAT KAÇA KADAR AÇIK?

İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri Genelgesi'nde şu detaylar yer aldı;Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak Pazar günlerinde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebileceklerdir.Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan Pazar günlerinde; marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) zorunlu temel ihtiyaçlar kapsamındaki ürünler dışında elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, alkol, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, züccaciye vb. ürünlerin satışına izin verilmeyecektir.Online market ve yemek sipariş firmaları, hafta içi ve hafta sonu 07.00 - 24.00 saatleri arasında evlere/adrese servis şeklinde çalışabileceklerdir.

Online market ve yemek sipariş firmaları, hafta içi ve hafta sonu 07.00 - 24.00 saatleri arasında evlere/adrese servis şeklinde çalışabileceklerdir.

Yorumlar