Adeta yana yakıla aday arayan Akşener'in gündemindeki yeni isim ise programdayken reklam arasında telefonlaştığı Hukukçu Prof. Dr. Ersan Şen oldu. Şen'in ismi sosyal medyada altılı masa destekçilerini adeta çıldırttı.

Altılı Koalisyon masasındaki krizin yankıları siyaset sahnesinde etkisini göstermeye devam ederken masadan aylardır aday bekleyenler ise adeta çileden çıktı. İP Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz gün Altılı Koalisyon toplantısının ardından masayı dağıttı ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına destek vermediğini açık açık söyleyerek CHP'nin iki başkanına çağrıda bulundu.

Ancak Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'ndan umduğunu bulamayan Akşener'in canlı yayında olduğu esnada bir reklam arasında görüştüğü Ersan Şen'i Cumhurbaşkanı adaylığı için genel merkeze çağırması sosyal medyadaki altılı masa destekçilerini çıldırttı. Birbirinden ilginç yorumlar gelirken Ersan Şen mizahı bir anda en çok konuşulanlar arasında geldi.

İMAMOĞLU VE YAVAŞ KARTI ÇALIŞMADI

Meral Akşener, 'göreve' çağırdığı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan istediğini alamadı. Her iki isim Kemal Kılıçdaroğlu'na destek verdiklerini belirtip ortak bir fotoğraf verdi.

AKŞENER'DEN YENİ HAMLE!

Diğer yandan İP ve Beşli Koalisyon arasındaki gerginlik sürerken sürpriz gelişmeler de yaşanmaya devam ediyor. Akşener, adaylık için kendisine yeşil ışık yakan Prof. Dr. Ersan Şen'e görüşme talebi iletti.

"CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞI KONUSUNDA CİDDİ MİSİNİZ?"

Ersan Şen konuyla ilgili "Sayın Akşener Buğra Kavuncu aracılığıyla beni aradı ve 'Adaylık konusunda ciddi misiniz? Gelin görüşelim' dedi. Muhtemelen bu hafta içinde bir görüşme gerçekleştireceğiz. Ayrıca 'Bunu beyan edebilirsiniz' dedi." şeklinde konuştu.

"BİRİLERİNİN ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMASI LAZIM"

Ersan Şen "Ben gayet ciddiyim. Birilerinin elini taşın altına koyması lazım." diye ekledi. Şen'in daha önce de cumhurbaşkanlığı adaylığı isteğini sık sık dile getirdiği biliniyor.

İP GÖRÜŞMEYİ DOĞRULADI

İP Sözcüsü Kürşad Zorlu ise "Bir TV yayını sırasında Sn. Ersan Şen'in partimiz hakkında ortaya koyduğu kıymetli değerlendirmeler sebebiyle Genel Başkanımız kendisini arayarak teşekkür etmiş ve istişare amacıyla görüşmeye davet etmiştir." açıklamasında bulundu.

SOSYAL MEDYA YIKILDI

Elleri boş kalan Akşener'in canlı yayınlardan Cumhurbaşkanı adaylığı başvuruları açması ise sosyal medyada birbirinden ilginç paylaşımlar yapılmasına neden oldu.

Kısa sürede bir akıma dönüşen Akşener ve yeni adayları furyasında paylaşımlar peş peşe geldi.

İşte birbirinden ilginç tepki ve mizah içerikli Meral Akşener - Ersan Şen paylaşımları...

NELER OLDU?

Son toplantıda adaylığını direten Kemal Kılıçdaroğlu'na Akşener'den beklenmedik bir hamle geldi.

İP Genel Başkanı Meral Akşener, altılı masanın 6 Mart Pazartesi günü yapılacak toplantısı öncesi Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleriyle bir araya geldi.

Akşener, partinin ek binasındaki toplantıda, Saadet Partisi ev sahipliğinde altılı masanın cumhurbaşkanı adayının görüşüldüğü dünkü toplantısıyla ilgili GİK üyelerini bilgilendirecek ve değerlendirmelerini aldı.

Bunun üzerine bir basın açıklaması yaparak kameralar önünde kendilerinin sıkıştırıldığını ve bunu kabul etmeyerek masadan ayrıldıklarını duyurdu.

Kılıçdaroğlu Akşener'in ilk açıklamalarının ardından 'yola devam ediyoruz' şeklinde konuştu.

OKUYAN TEHDİT ETMİŞTİ, AYRILIK SONRASI KONUŞTU: HAZIR OL

İP Genel Başkanı Meral Akşener, Kılıçdaroğlu'nun adaylığını redderek masayı dağıttı. 'Masayı dağıtırsan elimdeki belgeleri açıklarım' diyen Yaşar Okuyan'dan yeni açıklama geldi.

Akşener'in ayrılık açıklamaları sonrası ne diyeceği merak konusu olan Okuyan, Sabah'a yaptığı açıklamada "Siz Yaşar Okuyan'ı bundan sonra takip edin. Meral Hanım'a sesleniyorum. Artık seninle milletin önünde hesaplaşacağız. Hazır ol" ifadelerini kullandı.

İP lideri Meral Akşener'in 6'lı masadan kalkmasının ardından gözler masadaki diğer siyasi partilere çevrildi. Ankara'da gün boyu sıcak saatler yaşandı.

YENİDEN BULUŞTULAR; YENİ İSİM 5'Lİ KOALİSYON MASASI

Siyasi partiler sabah saatlerinden itibaren değerlendirme toplantıları yaparken, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Saadet Partisi, Demokrat Parti, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi liderleri Saadet Partisi ev sahipliğinde bir araya geldi.

0x0-16780023265070x0-16780023253070x0-16780023301620x0-1678002330216

Kaynak: Sabah

Editör: Bilge Güler