İftar programına bölge halkı ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, MHP’li yöneticiler de iftarda misafir edilip vatandaşın talep ve istekleri de karşılanmaya çalışılıyor. MHP Çankaya ilçe Başkanı Serkan Damar “İftarda hemşerilerimiz ile beraber olmak, onlara dokunmak, ekmeğimizi paylaşmak ve onlara hizmet etmek bizler için onurdur.” dedi.

İftar programı üzerine söyleşi yaptığımız Başkan Damar “ her yıl binlerce hemşerimiz ile bu iftarlarda buluşuyoruz. 5 yıl önce ilk başladığımızdan bu yana iftarımıza teveccüh gittikçe artarak devam etti. Yönetimim ve şahsım önce Allah rızasını gözeterek “nasıl faydalı olabiliriz?” sorusu ile yola çıktık. MHP Çankaya ilçe yönetimi tüm özverisi ile bu organizasyonu bugünlere taşıdı."

"Bizler ramazan vesilesiyle birlik, beraberlik ve paylaşım gibi manevi değerleri burada yaşatmaya çalışıyoruz. Bizler paylaşmanın çoğaltacağına inananlardanız. Her dokunduğumuz ve bir faydamız olan insanın bizim için kazanç olduğunu düşünüyoruz. Bu çadırda öğrencisinden yaşlısına, ihtiyaç sahibinden çalışanına ve hatta burada iftar açmanın huzur verdiğini söyleyen birçok insanla buluşuyoruz. Bu sene ülkemiz depremler ve doğal afetler ile zor günler yaşadı."

"Depremden sonra bu çadırımızı yardım merkezi olarak da kullandık ve yüzlerce depremzede aileye faydalı olmaya çalıştık. Bu çabalarımız hali hazırda devam etmektedir. Hazırlamış olduğumuz gıda kolilerini deprem felaketi ardından hala dağıtmaya devam ediyoruz. MHP önce vatanım ve milletim diyenlerin partisidir. Ben ve yönetimim de her daim bu düstur ile hareket ettik ve bunu görev bildik. Genel Başkanımızın sn. Devlet Bahçeli’nin de söylediği gibi davamız dualıdır. Bu duayı hak etmek için bize düşen çalışmaktır. Ayinesi iştir kişinin düsturuyla bizleri de yaptıklarımız anlatacaktır.”

MHP Çankaya ilçe başkanı Damar, “hareketin bereketi Çankaya” sloganı ile yola çıktıklarını ve 5 yıldır vatandaşa dokunacak organizasyonlara önem verdiklerini belirtti.

Editör: Bilge Güler