MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, geçen yüzyılın başında asırlık bir devleti parçalayıp yok etmeyi amaçlayan dış tehdit unsurları ve sömürgeci işgalcilere aracılık eden, İngiliz muhipleri yanlısı, manda ve himaye sevdalısı iç tehdit odaklarının, aynı surette fakat farklı isimlerle Türkiye'ye düşmanlığa devam ettiğini söyledi. 


"Dün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının cesaretini karşısında bulanlar, bugün de Cumhur İttifakı'nın iradesini karşısında bulacaklardır." diyen Kılavuz, şunları kaydetti: 
"Türk ordusunu kimyasal silah kullanmakla suçlayanların, Diyarbakır'ı sözde Kürdistan'ın parçası sayanların, PYD'yi ise terör örgütünden saymayanların tam karşısındayız. 'Azerbaycan'a cihatçı gönderiliyor' diyerek milli davamızı karalayanların, teröristleri imha eden ordumuzun sınır ötesi operasyonlarına karşı çıkanların, sözde Ermeni iddialarına ve yalanlarına sarılanların daima karşısındayız. Yüce Türk devletini uyuşturucu ticareti yapmakla suçlayanların ve kara para akladığını iddia edenlerin ilelebet karşısındayız. Safımız belli, tavrımız nettir." 
Türkiye'nin, Cumhuriyetin ikinci yüzyılına "lider ülke Türkiye" idealiyle gireceğini vurgulayan Kılavuz, "Allah'a şükürler olsun, Cumhur İttifakı öncülüğünde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle ülkemizin her alanındaki zaferlerini, Türk devletinin azametini, Türk milletinin ferasetini bütün cihan görmektedir. Türk ve Türkiye düşmanları, varlığını Türk varlığına armağan edenlerin cesareti ve kudreti karşısında hüsrana uğrayacaklardır." ifadelerini kullandı.