MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sadir Durmaz, partisinin Altındağ İlçe Başkanlığı Kongresi’nde önemli açıklamalarda bulundu. Durmaz, “Milliyetçi Hareket Partisi; Türk milletinin sinesinden doğan, milli bekanın yılmaz savunucusu, Türk Milletinin zaptedilemeyecek son kalesidir!” dedi.

Durmaz, konuşmasına Türk milliyetçiliğinin tarihçesine dikkat çekerek başladı. Partisinin 54 yıllık siyasi geçmişinde Türk milletinin bekası için mücadele ettiğini ve bu uğurda birçok zorluğa göğüs gerildiğini belirtti. Ülkücü hareketin, işkencelere ve zindanlara göğüs gererek ayakta kaldığını ifade etti.

Türk milliyetçiliği ve Türkiye sevdasının partilerinin temel ilkesi olduğunu vurgulayan Durmaz, MHP'nin Türk milletinin son kalesi olduğunu söyledi. Partisinin her seçim öncesinde hedef olduğunu ancak milletin istikrar ve hizmet için MHP'yi tercih ettiğini dile getirdi.

31 Mart 2024'te yapılacak olan yerel seçimlere de değinen Durmaz, yerel yönetimlerde istikrarın sağlanması gerektiğini ve MHP'nin "Üretken Belediyecilik" anlayışıyla belediyeleri tekrar kazanmaları gerektiğini belirtti. Bu seçimlerde de milletin MHP'ye güveneceğine inandığını ifade etti.

Sadir Durmaz, konuşmasını Altındağ İlçe Başkanlığı Kongresi'nin hayırlara vesile olması dileğiyle tamamladı.

Türk milliyetçiliği ve MHP'nin seçimlere yönelik stratejilerine dair önemli mesajlar içeren MHP’li Durmaz’ın açıklamaları şu şekilde;

Aziz Dava Arkadaşlarım, Kongremizi Şereflendiren Saygıdeğer Hanımefendiler, Beyefendiler;

Altındağ ilçe kongremize hepiniz hoş geldiniz, safalar getirdiniz. Sözlerimin başında, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin hepinize ayrı ayrı selamlarını iletiyorum.

Değerli Dava Arkadaşlarım;

Hepinizin bildiği üzere, Sayın Genel Başkanımızın talimatlarıyla 9 Ağustos 2023 tarihinde başlattığımız kongrelerimizi, büyük bir coşkuyla, birlik ve beraberlik havasında, parti disiplini içerisinde gerçekleştirmekteyiz.

Bugün de burada, Ankara’nın kalbi Altındağ’da, davasına ve Liderine sadakatle bağlı, ülkücü olmanın şuuruna vakıf, siz değerli hazirunun eşliğinde Altındağ ilçe kongremizi gerçekleştiriyoruz.

Cenab-ı Allah hayırlı uğurlu eylesin.

Muhterem Dava Arkadaşlarım;

İlhamını, Orhun Yazıtlarında taşlara kazınan Türk Milliyetçiliği anlayışından alan Milliyetçi Hareket Partisi, 1969 tarihi Adana kongresinden bu yana geçen 54 yıllık siyasi ömründe, devletini ve milletini önceleyen siyasi anlayışı nedeniyle nice badireler atlatmış, nice bedeller ödemiştir.

Vatan, millet ve mukaddesat uğruna, tabutluklarda yargılanan, işkencelerde sınanan, idam sehpalarında kırılmak istenen ülkücü irade, işkencelere yılmamış, zindanları taş medreseye çevirmiş, toprağa düşen ülkü erleri, binlerce fidan olup yeniden yeşermiştir.

Daha güçlü bir Türkiye, daha müreffeh bir millet, daha kudretli bir devlet diyerek çıktıkları yolda, Al bayrağımızı ve üç hilalimizi namus belleyip asla yere düşürmemişlerdir.

Böylesi destansı bir mazinin sahibi olan Milliyetçi Hareket Partisi,    her seçim öncesi, Türklük ve Türkiye düşmanlarının hedefinde olmuş, her seçim dönemi üzerine hesap yapanlar hiç bitmemiştir.

Biliyorlar ki Milliyetçi Hareket Partisi’ni yenmeden Türk Milletini yenemezler!

Milliyetçi Hareket Partisi’ni ele geçirmeden Türk Milletini ele geçiremezler!

Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi; Türk milletinin sinesinden doğan, milli bekanın yılmaz savunucusu, Türk Milletinin zaptedilemeyecek son kalesidir!

Bu nedenledir ki, siyaseti oy uğruna, makam ve koltuk kaygısıyla değil, Türk milletinin âli menfaatleri doğrultusunda yapar.

Sayın Genel Başkanımız bu anlayışı “Önce Ülkem ve Milletim” veciz sözü ile hepimizin hafızasına kazımıştır.

Milliyetçi Hareket Partisi, memleketin sorunlarına hamasetle yaklaşmaz, popülist söylemlerle sorunları istismar etmez; ülkemizin gerçeklerini görerek sorunları ortak akıl ve uzlaşmayla çözmeye çalışır.

Bizi, diğer siyasi partilerden ayıran temel özellik budur.

Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi, oy hesabı yapan sıradan bir parti değil, kutlu bir dava hareketidir.

Muhterem Dava Arkadaşlarım;

Aziz Türk Milleti, 14 ve 28 Mayıs Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerinde, Cumhur İttifakı’na güvendiğini ve istikrardan yana tercihini yaptığını demokratik yolla göstermiştir.

Kendi aralarında bile anlaşamayan kriz ve kaos masasının boş vaatlerine aldırış etmeyen aziz milletimizin, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimlerde de Cumhur İttifakı’nı destekleyerek zilletin yönetemediği belediyeleri tekraren Cumhur İttifakı’nın yönetimine vereceğine inancımız tamdır.

Çünkü zillet ittifakının, milletten saklı iş çeviren, birbirlerinden habersiz gizli protokollerle bakanlık paylaşan, şahsi ikballeri için ülkeyi uçuruma sürüklemekten kaçınmayan bir zihniyete sahip olduğu ortaya çıkmıştır.

Genel seçimler sonrası, 6’lı masanın üyelerinden “Allah memleketi korumuş, iyi ki kazanmamışız” itiraflarını sizler de duymuşsunuzdur.

Gerçekten de Cenab-ı Allah ülkemizi, siyasi hırsları gözlerini kör eden, ülkeyi, milleti değil de koltuklarını düşünen bu kaos masası oluşumundan korumuş. Bu nedenle ne kadar şükretsek azdır.

Şimdi vakit, “Merkezden Yerele Tek Yürek Olmuş Türkiye” vaktidir.

Bunun için;

Cumhurbaşkanı yardımcısı olacağız diye il il mitinglerde gezen,

Kendilerine emanet edilen belediyeler afetlerle boğuşurken yüzüstü bırakıp tatil yapmaya giden,

5 yılda bir çivi bile çakamayıp, sosyal medyadan belediye yöneten,

Belediye bütçelerinin büyük bir bölümünü reklam ve tanıtıma ayıran,

Şeffaf belediyecilik algısıyla ihaleleri canlı veriyoruz deyip, ihalelerin %80’ini adrese teslim şekilde, doğrudan temin yoluyla yandaşa veren,

Sadece bir aileye onlarca ihale verip milyarlar kazandıran,

Seçim dönemi verdikleri sözlerin, vaatlerin hiçbirini gerçekleştiremeyen belediye başkanlarıyla milletimizin kaybedeceği bir 5 yıl daha yoktur, olmamalıdır.

Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin başta olmak üzere diğer büyükşehir belediyeleri, Cumhur İttifakı’nın hizmet odaklı, Milliyetçi Hareket Partisi’nin “Üretken Belediyecilik” anlayışıyla tekrar buluşturulmalı, iş bilmezlerin elinden kurtarılmalıdır.

 

Aziz Dava Arkadaşlarım;

31 Mart 2024’te yapılacak olan Yerel Seçimlerde;

Sayın Genel Başkanımızın özellikle belirttiği gibi;

· İstikrar ve hizmet için uyumlu bir yerel yönetim şarttır.

Hedefimiz, “Yönetimde İstikrar, Daha Güçlü İstikbal”dir.

Hedefimiz, “Yeni Yüzyıl, Lider Türkiye, Üretken Belediye”dir.

İYİ Parti'de yeni deprem kapıda! İstifa kararı alacaklar İYİ Parti'de yeni deprem kapıda! İstifa kararı alacaklar

Amacımız, Türk milletine hizmet etmek, yerel yönetimlerdeki zillet beceriksizliğinden milletimizi kurtarmaktır.

Bu konuda milletimize olan güvenimiz ve inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle kongremizin bir kez daha hayırlara vesile olmasını diliyor ilçe başkanlığımızda güven tazeleyen Sayın Emin Sıtkı Aktaş ve yönetimine muvaffakiyetler diliyor, geçmişten bugüne görev almış her bir arkadaşıma teşekkür ediyorum.

Sağ olun var olun, Cenab-ı Allah’a emanet olun.

Ne mutlu Türk’üm diyene!