Konuşmasına Şanlıurfa ve Adıyaman’da meydana gelen sel felaketinde vefat edenlere başsağlığı dileyerek başlayan Milletvekili Mehmet Taytak; “Dün Şanlıurfa ve Adıyaman illerimizde meydana gelen sel felaketinde hayatını kaybeden 15 vatandaşımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet; ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Ayrıca 6 Şubat tarihinde ülkemizde yaşanan ve 11 ilimizi etkileyen asrın felaketinde; hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, tüm yaralılarımıza acil şifalar ve bu acıyı yaşayan büyük Türk Milleti’ne sabırlar diliyorum.”

“BÜYÜK TÜRK MİLLETİ OLARAK, DAHA ÖNCE YAPTIĞIMIZ GİBİ KÜLLERİMİZDEN DOĞACAĞIZ”

Konuşmasının devamında; “Dünya tarihinin en acı, en yıkıcı depremlerinden birisini yaşadık. 11 ilimizin, 13 milyon vatandaşımızın doğrudan etkilendiği, geride kalan tüm milletimizin de yüreğinde unutulmayacak izler bırakan bir süreçten geçiyoruz. Büyük Türk milleti olarak, daha önce yaptığımız gibi küllerimizden doğacağız, yaralarımızı saracağız, acılarımızı hep birlikte dindireceğiz, bütün dünyanın gözünün önünde yeniden Türk mucizesini Allah’ın izniyle yaşayacağız. Her şeye bir çare vardır. Ama ruhu ihanetle kaplı, ölümlerden oy çıkarmaya çalışan, kötülüklerden kurtulamayan insan müsveddelerine maalesef çare yoktur. Ülkemizin en büyük sorunu, yalan siyasetini şiar edinmiş, toplumsal birlik ve beraberliğe düşman siyasetçiler ve sosyal medya simsarlarıdır.”

“ÇOCUKLAR EVLERİNE KAVUŞACAKLARINI TAYYİP DEDELERİNE VE DEVLET DEDELERİNE SARILARAK ANLATTILAR”

“Sayın Cumhurbaşkanımız recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendi birlikte deprem bölgelerinde milletimizle hemhal oldular. Çocuklar, yeni evlerine Cumhur İttifakı’nın birlikteliğiyle kavuşacaklarını, Tayyip dedelerine ve Devlet dedelerine sarılarak anlattılar. Bizler de deprem bölgelerine ziyaretlerde bulunduk. Büyük Türk Milleti’nin zorluklar karşısındaki ferasetini gördük. Evlatlarını vatan müdafaasına gönderir gibi deprem bölgesine uğurlayan ailelerimizi gördük. İş makinasını son hızla yetiştirmeye çalışan tır şoförlerimizi gördük. Genç yaşlı demeden yardım merkezlerinde koli paketleyen insanlarımızı gördük. Ama aynı zamanda Antakya barajı patladı diye kaos çıkarmaya çalışanları, hiç bu kadar aciz kalmadık diye, ellerinde kahvelerle, ofislerinde kombinin derecesini artırırken devleti kötüleyenleri de gördük. Yaralar sarılırken, çadırlar, konteynırlar kurulurken, hemen arkasından yıkılan binaların yerine yenilerinin temeli atılırken, bundan rahatsız olan ve depremzedelerimizi karamsarlığa sürüklemeye çalışan ve bu çalışmalara seçim yatırımı diyen zihniyetleri de gördük. Depremin ikinci günü, acıları görmezden gelerek, Cumhur İttifakı’nın seçimi ertelemek aklına bile gelmemişken, “seçimi ertelettirmeyeceğiz” diye çığırtkanlık yapanları da gördük.”

 “DEVLET VE MİLLETİYLE HER ŞEYDEN ÖNCE TÜRKİYE DİYORUZ”

Konuşmasına Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ifadeleriyle devam eden Taytak; “Ama Türk devleti güçlü, Türk milleti fedakâr ve vefakâr tavrıyla, dünyaya yüz yıl önce nasıl kurtuluş savaşında omuz omuza olduğunu gösterdiyse bugün de göstermiştir. Aynı ruh ve inançla, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin ifade ettiği gibi; Önce ülkem ve milletim diyoruz, devlet ve milletiyle her şeyden önce Türkiye diyoruz.”

“YERLİ OTOMOBİL HAYAL DİYENLER, CUMHUR İTTİFAKI’NIN HAYALLERİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRECEĞİNİ ÖĞRENMİŞ OLDULAR”

“Devletimiz o kadar güçlü ki yaşanan bu felakete rağmen hiçbir faaliyetten, hiçbir yatırımdan vazgeçmiyoruz. Bir yandan yaralarımızı sararken öte yandan terörle mücadeleye, Türk Silahlı Kuvvetleri, İçişleri Bakanlığı ve MİT koordinasyonuyla devam ediyoruz, hainleri inlerinden kaçıp saklandığı ülkelerde teker teker avlıyoruz. Bugünde Türkiye’nin vizyon projesi, yerli ve milli arabamız TOGG çok şükür ki ulaşılabilir bir fiyatla ön satışa çıktı. Muhalefet bunun da gerçekleşeceğine inanmamıştı. “Milleti kandırmak için otomobil üretiyorlar, hani nerede?” Dediler.  “Yerli otomobilmiş. Ne otomobili? Çok eskide kaldı bunlar. Ben bu projeyi devam ettirmem zaman kaybı bunlar” dediler. Yerli otomobil hayal diyenler, TOGG’un direksiyonuna geçince Cumhur İttifakı’nın hayalleri gerçeğe dönüştüreceğini öğrenmiş oldular. Tıpkı EYT gibi, taşerona kadro gibi, 3600 ek göstergede öğrendikleri gibi. Sayın Cumhurbaşkanımıza, bu projeye inanan ve destekleyen Cumhur ittifakı mensuplarına, ortak şirketlere, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne, kıymetli mühendislerimize, emektar işçilerimize ve Türk milletine teşekkürlerimi sunuyorum.”

“KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DE TÜM DÜNYANIN TANIDIĞI BAĞIMSIZ BİR TÜRK DEVLETİ OLARAK HAYATINI SÜRDÜRECEKTİR”

“Bugün yine devlet olarak çok önemli bir gündemi yaşıyoruz. Ülkemizde Cumhurbaşkanımızın başkanlığında Türk Devletleri Teşkilatı zirvesi yapılıyor. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, turan ülkümüze giden yolda, Cumhur İttifakıyla birlikte büyük Türk düşünürü İsmail Gaspıralı’nın  “Dilde, işte, fikirde birlik” parolasıyla kurduğumuz Türk Devletleri Teşkilatı’nın gururunu yaşamaktayız. İnşallah bu teşkilat, Türk Devletleri’nin, ekonomi, eğitim, enerji, kültürel ve askeri iş birliklerinde tüm dünyaya örnek olacak bir birlik haline gelecek ve Allah’ın izniyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de tüm dünyanın tanıdığı bağımsız bir Türk devleti olarak hayatını sürdürecektir.”

“15 MAYIS SABAHI DAHA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE’YE UYANACAĞIZ”

“Yeni kapı ruhuyla beraber Türk Milleti’nin kalbinde kurulan cumhur ittifakı başka ittifaklar gibi proje ittifakı değildir. Bilge Liderimiz, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin ifade ettiği gibi; Cumhur ittifakı, milli bekanın nefesidir. Cumhur ittifakı, birliktir, beraberliktir, azimdir, inançtır, Türk Milleti’nin umududur. Her şeyden önemlisi bir gönül birlikteliğidir. Bu ruh ve anlayış içerisinde Cenab-ı Allah’ın takdiri ve yüce Türk Milleti’nin iradesiyle 15 Mayıs sabahı Cumhur İttifakı’nın zaferiyle daha güçlü bir Türkiye’ye uyanacağız, hep birlikte büyük Türkiye’yi inşa edeceğiz”

“Cumhuriyetimizin 100.yılında, ülkemizin her bölgesinde olduğu gibi, Cumhuriyetimizin kazanıldığı ve temellerinin atıldığı topraklarda, Afyonkarahisarlı hemşerilerimizle el ele, gönül gönüle, beş yıldır Cumhur İttifakı birlikteliğiyle başardığımız hizmetlerimize yenilerini eklemek için; durmadan, yorulmadan, yılmadan, çalışacağız ve Allah’ın izniyle başaracağız.” Dedi.

Editör: Bilge Güler