MHP'li Yıldız, "14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere, Milletvekili Seçimi Kanunun 12/A maddesi uyarınca, Adalet ve Kalkınma Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Büyük Birlik Partisi ve Yeniden Refah Partisi Cumhur İttifakı adı altında  katılmaya karar vermiştir" ifadelerini kullandı.

Açıklama şu şekilde;

"14 Mayıs’ta  yapılacak seçimlere, Milletvekili  Seçimi Kanunun 12/A maddesi uyarınca, Adalet ve Kalkınma Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Büyük Birlik Partisi ve Yeniden Refah Partisi Cumhur İttifakı adı altında  katılmaya karar vermiştir. 

Cumhurbaşkanlığı Seçiminde ortak adayımız, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. 

Cumhur ittifakı Türkiye’nin maruz kaldığı saldırılara karşı yerli ve milli bir duruşun doğal bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır.

15 Temmuz 2016, ülkemiz için her bakımdan bir dönüm noktasıdır. 

Yenikapı’da ortaya çıkan Milli Mutabakat  idari reformla perçinlenerek Milli şuura dönüşmüştür. Milli  Bekayı esas alan “ahlaki ve siyasi uzlaşma“ ile somutlaşmıştır.

Cumhur İttifakı ,haklının güvencesi ,doğrunun tarafı , demokrasinin,insan hakları ve hukukun üstünlüğünün teminatı olmaya devam edecektir.

Seçimlere girerken önceliğimiz depremin yaralarını sarmak, yeniden imar ve ihya sürecini tamamlamaktır. 

İttifakımız dünya barışının ve adaletinin Türk ve İslam âleminin teminatıdır.

Cumhur İttifakı, gücünü azmini ve kararlılığını Aziz Milletimizden almaktadır. 1+5+2+Kandil yapılanmasının bazı elemanları, 15 Mayıs “sabahı kurdukları tezgahın paramparça olduğunu görüp ortadan kaybolacaktır.

Milletimizin sağduyusuna inanıyor ferasetine güveniyoruz. Seçimler Ülkemize ,Milletimize Hayırlı olsun. Ramazan ayınız mübarek olsun."