Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turu için Ordu'nun Altınordu ilçesine bağlı Şahincili Mahallesi'ndeki Vakıfbank Ortaokulu'na oyunu kullandı.

Oy vereceği okula gelen Özer, bir süre vatandaşlarla sohbet ettikten sonra 1396 numaralı sandığa oyunu attı.

Bakan Özer, bu süreçte emek verenlere teşekkür ederek, sonuçların ülkeye hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

"SEÇİMLER, DEMOKRASİ ŞÖLENİ VE MİLLETİN İRADESİNİN TECELLİ ETTİRDİĞİ SÜREÇLER"

Özer, burada gazetecilere yaptığı açıklamalarda, seçimlerin, demokrasinin şöleni ve milletin iradesinin tecelli ettirdiği süreçler olduğunu söyledi.

"AZİZ MİLLETİMİZ BÖYLE SÜREÇLERİ ÇOK SUHULETLE NİHAYETLENDİRDİ"

Özellikle 14 Mayıs'ta yapılan seçimlerin meclis ve milletvekilleri açısından başarılı bir şekilde nihayetlendiğini ifade eden Özer, şu değerlendirmede bulundu:

Ama Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci tura yani bugüne kaldı. Allah'a şükür, ilk defa deneyimlenmesine rağmen bu aziz milletimiz böyle süreçleri çok suhuletle, Batı dünyasına örnek olacak şekilde, herhangi bir taşkınlığa izin vermeyecek başarılı bir şekilde nihayetlendirdi.

"EMİN ADIMLARLA YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ"

Özer, bugün milletin, dışardan dayatmalarla değil, kendi iradesini sandıklarda tecelli ettireceğinin altını çizerek, şöyle konuştu:

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde inanıyorum ki bu Türkiye Yüzyılı vizyonu ile yeni bir açılımla artık emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz.

Kaynak: AA

Editör: Bilge Güler