YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Kemal Kılıçdaroğlu ve onu destekleyenler o kadar zavallı ve çaresiz bir hâlde ki, 2. tur seçimleri için kitleleri aldatarak, kandırarak oy devşirmeye çalışıyorlar. Olmayan olayları “oldu”, olan olayları “olmadı” diye servis ederek “2. tur seçimlerine kadar ne kadar oy tırtıklarsak o kârdır” gözüyle bakıyorlar. Yalan, inkâr, iftira ne ararsan her şeyi oy için silah olarak kullanıyorlar.

Aslında Meclis çoğunluğunu ele geçirme hevesleri ve ilk turda cumhurbaşkanlığı seçimlerini %55/60 ile kazanma hikâyeleri boşa çıkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun kadrosu şu an CHP’yi kaptırmama peşindedir. Tek hedefleri odur. Yoksa cumhurbaşkanlığı seçimini 1. turda kaybettiklerini çok iyi biliyorlar. CHP’liler o kadar telaşlı, o kadar kaygılı ki bunun için bilinçsizce toplumu etkilemek için her tuşa basıyorlar. Her saat başı bir maske takıyorlar. O kadar maske kullanıyorlar ki hangi yüzleriyle muhatap olacağımızı şaşırıyoruz.

Kemal Kılıçdaroğlu 1. tur öncesi “HDP’nin desteğinden çok memnunum” açıklaması yapıyor. Kandil’in, PKK’nın açık desteğine “Bana kazandıracaklar” diye susuyordu. 2. turda bu hâlin kendilerine yük olacağını seçim sonuçlarından gördükleri için şimdi “milliyetçi” rolü oynuyorlar. HDP-PKK hiç yokmuş gibi davranıyorlar. Oysa Kandil/PKK/HDP tüm uzantılarıyla Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklemeye devam ediyor.

Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kandil’in Kemal Kılıçdaroğlu’na verdiği desteği ifade ederken "Kılıçdaroğlu, Kandil'dekilerle video çekimleri var, bunları yayımladılar. Ama montaj ama şu ama bu" ifadelerini kullandı. Bu cümleler sonrası başta Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere CHP’liler, CHP medyası çıldırmış gibi “Gördünüz bize kumpas kurdular, montajjjj” diye bağırıp çağırmaya başladılar.

Aslında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söylemek istediği tam anlaşılmadı. Meydanlarda miting esnasında Kemal Kılıçdaroğlu’nun reklamını Murat Karayılan’ın alkışladığı görüntüsü elbette montaj. Bunu 5 aylık çocuk bile anlar. Orada gösterilen caps CHP-Kandil arasındaki güçlü iş birliği ilişkisine işaret etme hâlidir. Yoksa Murat Karayılan ve Kandil’deki tüm teröristbaşları Kemal Kılıçdaroğlu’na oy istiyor. Bundan kimin şüphesi var? Yoksa Cumhur İttifakı içinde “Kemal Kılıçdaroğlu Kandil’e gitti, Murat Karayılan ile klip çekti” diyen hiçbir geri zekâlı yoktur. Sizin aranızda öyle anlayan geri zekâlı varsa bilemiyoruz.

Ne diyor teröristbaşı Murat Karayılan: “AK Parti-MHP iktidarını devirmek için CHP ile hemfikiriz”

Mesele ne o zaman?

Ortada CHP’ye kurulan bir kumpas yok, yapılan montaj yok. PKK CHP ile beraber, CHP PKK ile beraber… Ayrılmaz ikili oldular. Kandil’dekiler Kemal Kılıçdaroğlu’nu kazandırmak için birbiriyle yarışıyor.

CHP'li Abdüllatif Şener bile geçtiğimiz gün "Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin düşük, HDP'nin yüksek oy aldığı illerde, HDP ve Kandil'in yönlendirmesiyle oy aldı" açıklamasını yaptı. Murat Karayılan Kandil’in baş sorumlusu olduğuna göre kumpas olan ne, montaj olan ne?

Kemal Kılıçdaroğlu, Kandil’in kurtuluş umududur. Çünkü HDP ile birlikte Irak ve Suriye’de gerçekleşen operasyon tezkeresine “Hayır” oyu veren Kemal Kılıçdaroğlu’nu Murat Karayılan desteklemeyecek de kim destekleyecek? “Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verin Afrin’in intikamını alalım” diyen YPG’lilerin umudu kim olabilir?

Kemal Kılıçdaroğlu sen montaj, kumpas hikâyelerini bırak da Kandil’i CHP’ye kim monte etti, onu bu millete anlat.