Oğuzeli Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Geleneksel Nar, Yöresel Kurutmalık, Kültür ve Sanat Festivali 6-7-8 Ekim tarihlerinde konserden gastronomiye, nar hasadından ödül törenine ve spora kadar çeşitli etkinliklerle kutlandı. Düzenlenen festivale Gaziantep dışından çok sayıda vatandaş da ilgi gösterdi.
Bu yıl 13’üncü kez düzenlenen “Geleneksel Nar, Yöresel Kurutmalık, Kültür ve Sanat Festivali” üç gün sürdü. Ali Kınık konseri ile açılışı yapılan festivali’nin 2. Gününde Türk Sanat Müziği ekibi ve ünlü Şarkıcı Öykü Gürman sahne aldı. 

13-35

“BU FESTİVAL OĞUZELİ’MİZİN COŞKUSU, MARKASI, DÜĞÜNÜ OLDU”

Festival çerçevesinde hedeflerinin Oğuzeli ilçesinin kültürünü, sanatını, yöresel ürünlerini Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmak olduğunu söyleyen Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, “Bir festivalde daha buluştuk. Allah’a şükürler olsun, hep birlikte eğleniyoruz, seviniyoruz, değerlerimizi gün yüzüne çıkarıyoruz. Geldiğimiz günden bu yana bu festival Oğuzeli’mizin coşkusu, markası, düğünü oldu. Göreve geldiğimiz günden bu yana Allah’ın yardımı sizlerin kıymetli hemşehrilerimizin duası ve desteğiyle biz bu başarıya hep birlikte imza attık. Gerçekleştirdiğimiz bu festival de bu başarılardan da bir tanesi, bu festivali yapmamızdaki amacımız Oğuzeli’nin kültürünü, sanatını, yöresel ürünlerini Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmaktır. Festivalimizde kültürel değerlerimizin, yerel ürünlerimizin ve yerel zenginliklerimizin ön plana çıktığı Oğuzeli’mizin adına yakışır bir program hazırladık” dedi.

12-38

OĞUZELİ'NDE FESTİVAL COŞKUSU AŞIRTMALI ABA GÜREŞİ İLE SONA ERDİ
Oğuzeli Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Nar, Yöresel Kurutmalık, Kültür ve Sanat Festivali, 4. Aşırtmalı Aba Güreşi Türkiye Şampiyonası ile sona erdi. Minikler, Yıldızlar ve Büyükler kategorilerinde yapılan şampiyonada çim sahada kıyasıya bir mücadele yaşanırken, şampiyonayı takım klasmanında Gaziantep birinci bitirdi. Zorlu karşılaşmalara sahne olan +90 kilo baş pehlivanların mücadelesinde ise Gaziantep'ten Barış Güngür birinci oldu.

MHP'li Karakaya: "Cumhur İttifakı Liderleri Sn. Erdoğan ve Sn. Bahçeli'nin Vizyon Birlikteliği  Ecdat'tan Mirastır" MHP'li Karakaya: "Cumhur İttifakı Liderleri Sn. Erdoğan ve Sn. Bahçeli'nin Vizyon Birlikteliği Ecdat'tan Mirastır"

15-24

"HEDEFİMİZ KÜLTÜRÜMÜZÜ, SANATIMIZ VE GELENEKSEL SPORUMUZU YAŞATMAKTIR"
Geleneksel Nar, Yöresel Kurutmalık, Kültür ve Sanat Festivali, 4. Aşırtmalı Aba Güreşi Türkiye Şampiyonası ile ilgili açıklamalarda bulunan Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, "Göreve geldiğimiz günden beri bu festivali ve güreşleri düzenliyoruz. Buradaki hedefimiz kültürümüzü, sanatımız ve geleneksel sporumuzu yaşatmaktır. Bu festivalle buradaki insanlarımızın yaşam kalitesini, buradaki ürünlerin katma değerini arttırmayı ve bunları Türkiye ile dünyaya tanıtmayı hedefledik. Bu organizasyonların yapılmasında bugüne kadar görev yapan valilerimizin, kaymakamlarımızın, başkanlarımızın katkıları oldu. En önemli gücü ise burada yaşayan halkımız verdi. Ben hemşerilerimin hepsine saygılarımı, sevgilerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Bu güreşler, bu festivaller ebediyen yaşamaya ve gelecek kuşaklara aktarılmaya devam edecek" dedi.