Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs seçimlerinde galip gelmesinin ardından yeni kabineyi açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çankaya Köşkü’nde düzenlediği basın toplantısında yeni kabine üyelerini açıklamasının ardından bakanlıklarda iki gündür yoğun mesai devam ediyor. Bu kapsamda yeni isimlerin belli olması ile birlikte sıra görev teslimlerine geldi.

Kabinenin eski bakanları belirlenen yeni bakanlara görevlerini devrediyor.

Yeni kabinede Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, yeni görevini Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nda devraldı.

"BU YOL KUTLU YOL BU YOL KUTLU YOLA AŞK KOYANLARIN YOLU"

Mehmet Muharrem Kasapoğlu devir teslim töreninde şu ifadeleri kullandı:

Demokrasi olgunluğuyla, halkımızın teveccühüyle 85 milyonun kazandığı bir Seçim dönemi geçirdik. Ondan sonra da 'Başlasın Türkiye Yüzyılı' dedik. Bugün yeni bir dönemi başlatıyoruz. Heyecanlı, mutlu ve duygu dolu olduğumu söylemek istiyorum. Bu görevler büyük onur.

Bu aziz millete hizmet etmek büyük onur. Halkımıza teşekkür ediyorum. Saygıdeğer Cumhurbaşkanımıza bu kutlu görevi bize verdiği için, her zaman desteklerini gösterdiği için şükranlarımı sunuyorum. 5 yıl önce bu manzarayı yine yaşamıştık. Güzel bir 5 yıl geçirdik.

"BİR ARKADAŞIMIZA DA DEVREDEBİLİRDİK AMA GÜZEL ABİME DEVREDİYORUM"

Rakamlar belli oldu! Muhalefetin Avrasya Tüneli üzerinden algı operasyonu çöktü Rakamlar belli oldu! Muhalefetin Avrasya Tüneli üzerinden algı operasyonu çöktü

Bu görevi başka bir arkadaşımıza da devredebilirdik ama güzel abime devrediyorum. Bu görevi yapabildiğim için Rabbime şükrediyorum. Gururum ve heyecanım çok güçlü. Cumhurbaşkanımıza bir defa daha şükranlarımı sunuyorum. Yoğun bir 5 yıl geçirdik. Ülke ve bakanlık olarak zorlu süreçlerden geçtik. Her daim Cumhurbaşkanımızın ve değerli bakanımın desteklerini gördük.

2018, Türkiye için bir başlangıçtı, bugün de öyle. Gençlik Ve Spor Bakanlığı olarak bir yola girdik. Başarıyı ve verimi arttırmak için bir yola girdik. Sporcularımız ve şampiyonlarımız burada. Onlar için bakanlıkta yeni bir yapılanma ortaya koyduk. Kolay mıydı? Değildi. Değişime direnç olmadı mı? Oldu.

"BİZ AYNI TAKIMIN OYUNCULARIYIZ"

Bunları birlikte başardık. Sizlerin desteğiyle başardık. Ne yaptıysak birlikte yaptık. Biz aynı takımın oyuncularıyız, liderimiz, Cumhurbaşkanımızla aynı yolda mücadele edeceğiz. Değerli bakanımız Osman Aşkın Bey, bu mevkideki misyonunu gençler adına daha yukarılara taşıyacaktır. Bizler de onun yol arkadaşı olarak gayretimizi, inancımızı ve motivasyonumuzu en üst düzeyde ortaya koyacağız.

Bu yol kutlu yol. Bu 5 yıl boyunca tüm kabine üyelerinin çabalarıyla, özverileriyle eşsiz bir başarıyı ortaya koyuştur. Tüm kabine arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yeni kabinemiz de bu çıtayı en güzel şekilde daha büyük ufuklara taşıyacaktır.5 yıl boyunca ülkemizin hiçbir bölgesini ayırt etmeden, hiçbir insanını birbirinden ayırmadan çalıştık, çabaladık. 70 binden fazla kişiye ulaşan bakanlık ailesi var. Bize el veren, güç veren tüm arkadaşlarıma minnet doluyum.

"AK PARTİ KADROLARI UZUN YILLARDIR BİR DESTAN YAZMAKTADIR"

81 ilimizde, ilçelerimizde bu bayrağı taşıyan her bir arkadaşımla gurur duyuyorum. Hedeflerimize varma konusunda bize destek olan herkese minnet duyacağım. Her şey kaydedilir.

Tarih, her şeyi yazar iyisiyle kötüsüyle. Bu güzelliklerin hiçbiri unutulmayacaktır. Bu şanlı bayrak, ülkede her daim dalgalanacaktır. Bu bayrak için herkes sonuna kadar çalışacaktır. Türkiye Yüzyılı büyük bir vizyondur.

Herkesin mevkisindeki rolünü dostça ve centilmence oynayarak bu vizyonu gerçekleştirecektir. AK Parti kadroları uzun yıllardır bir destan yazmaktadır.

Cumhurbaşkanımızın vizyonu ve oluşturduğu kadronun başarısı diğer ülkeler tarafından anlamlandırılamıyor. Yurtlarımızdaki başarımız inanılmaz bir seviyededir. İllerimizde ve bakanlık merkezimizde gecesini gündüzüne katan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. %100 yerleşme oranı bir devrimdir. Bu da büyüyerek devam edecektir.

"KENETLENMİŞ KARDEŞLER OLARAK BU MARATONU KOŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Bugün bu görevi, değerli ağabeyime devretmekten ötürü çok mutluyum. Sayın bakanım, Rabbim sizi tüm fitne ve fesatlardan korusun. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve sizin öncülüğünüzde bu çıta daha da yükselecektir. 70 bin çalışma arkadaşımı gönülden seviyorum. İnşallah kardeşliğimiz devam edecek. Bizler maraton koşucularıyız. Kenetlenmiş kardeşler olarak bu maratonu koşmaya devam edeceğiz. Niyet ve inanç aynı.

Bana destek olan tüm çalışma arkadaşlarıma, tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Sevgili eşime teşekkür ediyorum. Onun desteği çoktu. Zaman ayıramadığım evlatlarıma ve değerli aile büyüklerime şükranlarımı sunuyorum. Anne ve babama teşekkür ediyorum. Bu süreçte amcamı kaybettim. Onun da desteği çoktur, onu da rahmetle anıyorum. Her şey gönlümüzde olsun. Rabbim yardımcınız olsun sayın bakanım.

"BİR ABİ KARDEŞ GİBİ ÇALIŞTIK"

Osman Aşkın Bak ise yeni görevini şu ifadelerle teslim aldı:

Çok saygıdeğer bakanım, personellerimiz öncellikle bu güzel ortamda sizlerle olmaktan çok gururluyuz. Sayın bakanıma teşekkür ediyorum, çok güzel bir konuşma yaptı. 5 yıl önce aynı konuşmayı ben yapmıştı. Kendisiyle çok güzel bir dostluğumuz olmuştu, birlikte çalışmıştık.

Meclis'te görev yaptığımız süreçte de birlikte çalışmıştık. Birçok projede bir abi-kardeş gibi çalıştık. Güzel işler yaptı arkadaşlarımız. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye, sporda ve gençlikte dünyanın önde gelen ülkeleri arasına girdi. Olimpiyatlar için bakanımızı tebrik ediyorum.

Birçok branşta madalyalar alındı. Şampiyonlarımız bugün burada. Rıza Kayaalp de burada. Onun ilk madalyasını aldığında da ben yanındaydım, ben takmıştım boynuna. Bakanlığımız 5 yılda güzel işler yaptı.