Ticaret Bakanlığı'nın otomobil piyasasındaki fırsatçılara yönelik aldığı önlemler meyvelerini veriyor. Başlatılan sıkı denetimlerinin ardından otomotiv sektöründeki balon sönmeye başladı.

SIFIR ARAÇLARA ULAŞIM KOLAYLAŞTI

Pandemi süreciyle başlayan araçlara ulaşım zorluğu, çip kriziyle daha da arttı.

Vatandaşlar sıfır otomobil alırken aylarca sıra bekliyordu.

Alınan tedbirlerle beraber sıfır araçlara ulaşım kolaylaştı.

İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği (İMAS) Başkanı Hayrettin Ertemel otomotiv sektöründeki son durumu 24 TV'ye değerlendirdi.

Ertemel, pandemi sürecinin otomotiv sektörünün çok ciddi manada olumsuz etkilediğini belirtirken, bugüne kadar yaşanan birçok sıkıntının artık gündemden kalktığını ifade etti

"SIFIR ARACA ERİŞİM KONUSUNDA BİR SIKINTI YOK"

Ertemel, Bakanlığın da aldığı tedbirlerle artık sıfır araca erişim konusunda bir sıkıntının kalmadığını açıkladı.

Ertemel, "Eskiden bir sene belki uzun süreç teslimatlarla ilgili veriliyordu. Şuanda bu süreler bir aya veya hemen teslime dönmüş oldu. Bu sektörümüz ve son tüketici açısından çok olumlu" ifadelerini kullandı.

Türkiye'den altın değerinde koridor hamlesi! Komşu ile görüşmeler resmen başladı Türkiye'den altın değerinde koridor hamlesi! Komşu ile görüşmeler resmen başladı

"BAKANLIĞIMIZIN ALDIĞI TEDBİRLER ÇOK ETKİLİ OLDU"

Ertemel, Bakanlığın aldığı tedbirlerin çok etkili olduğunu belirtirken, "Sektörümüzün en önemli problemi olan kayıt dışı diye tabir ettiğimiz kişiler artık elini sektörümüzün üzerinden çekti. Bakanlığımızın aldığı tedbirler çok etkili oldu. Bu tarz kişilere uygulanan cezaların, internet sitelerine getirilen kısıtlamaların sonuçlarını görmeye başladık" dedi.

"OTOMOTİV SEKTÖRÜ GÜNDEM MADDESİ OLMAKTAN ÇIKACAK"

İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği (İMAS) Başkanı Hayrettin Ertemel, sıfır araçta yaşanan erişim rahatlığının ikinci ele de yansıdğını ifade ederken, "Yılbaşında otomotiv sektörü gündem maddesi olmaktan çıkacak" dedi.

Kaynak: Akşam