Dilan Polat'ın "Şampiyonlar Ligi" fotoğrafındaki 12 fenomenin mal varlıklarına el konuldu Dilan Polat'ın "Şampiyonlar Ligi" fotoğrafındaki 12 fenomenin mal varlıklarına el konuldu

Ankara'da PKK ve DEAŞ terör örgütlerinin kamu kuruluşlarına gerçekleştirmek istediği eylemleri başta olmak üzere FETÖ'cü hainlerin gerçekleştirdiği 15 Temmuz darbe girişiminde sevk ve idaresindeki personelle birlikte ilk saatlerden itibaren Genelkurmay Başkanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı'nda yapılan operasyonlarla çok sayıda terör örgütü mensubundan kurumları temizleyen ve TEM Daire Başkanı Turgut Aslan’ın yaralı olarak kurtarılıp hastaneye sevkinin sağlayan Polis Başmüfettişi Eraslan Er, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Başkanlığı’na başkan yardımcısı olarak atandı.

Hakkâri Özel Harekât Şube Müdürü Ali Er, 1992 yılında Van'ın Başkale ilçesindeki Güzeldere Geçidi'nde PKK'lı teröristler tarafından koruması olan Abdülkadir Sadıkoğlu ve İbrahim Kaplan ile birlikte şehit düştü. Şehit babanın izinde yürüyerek Özel Harekat Polisi olan ve başarılarıyla Polis Başmüfettişliğine terfi eden Eraslan Er, baba ocağı olarak gördüğü Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Başkanlığı'na başkan yardımcısı olarak atandı.

TEM BAŞKANI TURGUT ASLAN'I HASTANEYE YETİŞTİRDİ

Fetullahçı Terör Örgütü, 17-25 Aralık, MİT tırları operasyonları ve birçok kumpas operasyonlarını gerçekleştirirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve seçilmiş hükümeti devirmek için 15 Temmuz'da kanlı darbe girişimine kalkıştı. Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü hain darbe girişimine karşı canlarını ortaya koydu. Ankara Özel Harekat Şube Müdürü Eraslan Er'in koordinesindeki özel harekat timleri, Jandarma Genel Komutanlığı'ndan darbeciler temizledi.

Dönemin Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Diar Başkanı Turgut Aslan'ı yaralı olarak kurtarılıp hastaneye sevkini sağladı. Sağlığına kavuşan Turgut Aslan, "Jandarma Genel Komutanlığına çatışma sonucu giren ve beni yaralı olarak bulup hayatta kalmama vesile olan" kişi olarak kamuoyuna anlattı. Rütbeli darbecilerin, Jandarma Genel Komutanlığında görevli erleri camların önünde canlı kalkan olarak kullandığını Darbe Girişimini Araştırma Komisyonuna anlatan Er, bundan dolayı müdahaleyi çok dikkatli yürüttüklerini ve çevredeki binalarda oturan sivillerin zarar görmemesine büyük özen gösterdiklerini vurguladı.