İYİ Parti'de yeni deprem kapıda! İstifa kararı alacaklar İYİ Parti'de yeni deprem kapıda! İstifa kararı alacaklar

Özgür Özel, Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik çok sert ifadeler kullandığı bir basın toplantısı ile CHP Genel Başkanlığı için adaylığını resmen ilan etti. Adaylığını ilan etmesinin ardından sosyal medya hesabından peş peşe paylaşımlarla destek bulmaya çalışan Özel, pek de umduğunu bulamadı. Özel'in 3 milyon takipçili Twitter/X hesabından yaptığı paylaşımların en fazla 500 civarında RT alması kurultay süreci için Özel yanlılarının morallerini bozdu.

EN FAZLA DELEGE İSTANBUL'DA
CHP Kurultayında 1300 delege ile birlikte milletvekilleri, parti meclis üyeleri, yüksek disiplin kurulu üyeleri de doğal delege olarak oy kullanacak. İstanbul'un 196 seçilmiş delegesine karşı Ankara'da 72, İzmir'de 56, Bursa'da 40, Adana ve Konya illerinde 30'ar kurultay delegesi var.

1-633

ALMASI GEREKEN OY KADAR RT ALAMADI
Özgür Özel'in Genel Başkanlık için yaklaşık 1300 delegeden en az yarısının oyunu alması gerekiyor. Ancak Özel'in ve Özel'i destekleyen milletvekillerin adaylık sonrası yaptıkları paylaşımlara gelen destek moralleri bozdu. Twitter'da 3 milyonu aşkın takipçisi olan Özel'in adaylık paylaşımlarına en yüksek 500 civarında RT desteği geldi.

ozgur-ozel-kurultay-oncesi-ilk-soku-sosyal-16336694_6102_m

DESTEKÇİLERİ DE UMDUĞUNU BULAMADI
Genel Başkanlık yarışında Özgür Özel'e destek veren Ali Mahir Başarır ve Selin Sayek Böke gibi isimlerin Özgür Özel tarafından da RT edilen paylaşımlarına destek ise çok çok daha az oldu.