14 ve 28 Mayıs tarihlerinde yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde hezimete uğrayan muhalefet kanadında sular durulmuyor. "Taciz" ve "kayıp para" iddiaları İP'de büyük kaosa neden olurken, Akşener yaşanan bu krizlerin gölgesinde CHP'nin yeni Genel Başkanı Özgür Özel ile bir araya geldi.

6 Mart'ta, "kumar masası" diyerek ayrıldığı 6'lı masaya geri dönen Akşener, 14-28 Mayıs seçimlerinin ardından zehir zemberek sözlerle ittifakın sona erdiğini açıklamıştı.

Her fırsatta İP'in yerel seçimlere tek başına gireceğini açıklayan Akşener, partisinin grup toplantısında bu söylemini yeniden gündeme getirdi. Bir kez daha yerel seçimlere ittifaksız gireceklerinin sinyalini veren Akşener, "İYİ Parti, sırtını ittifaklara dayayıp yan gelip yatmak için kurulmadı. Yeni, hür ve müstakil bir zemin inşa etmek için mücadele etmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

KRİZLERİN GÖLGESİNDE GÖRÜŞME

Muhalefet kanadındaki bu gelişmeler tüm sıcaklığını korurken, kritik bir gelişme yaşandı. Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu'nu devirerek CHP'de genel başkanlık koltuğuna oturan Özgür Özel ile bir araya geldi.


Görüşmenin ardından akıllara gelen ilk soru "Akşener artık 'oturmam' dediği masaya tekrar mı oturacak?" oldu.

"KENDİSİNDEN BİR CEVAP ALDIK"

Özgür Özel, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, "Yerel seçime yönelik olarak iş birliği içinde olup olamayacağımızı, bu kararın genel idare kurulu tarafından gözden geçirilip geçirilmeyeceğini sorduk. Sayın genel başkanımızdan bir yanıt aldık. Ben sözü kendisine bırakıyorum" dedi.

AKŞENER PAZARTESİ GÜNÜNÜ İŞARET ETTİ

İP Genel Başkanı Meral Akşener ise Özgür Özel'in önerisini pazartesi günü Genel İdare Kurulu'nda (GİK) görüşeceklerini söyledi.

Akşener, "Bizim 81 ilde seçime girme kararımız var. Bu öneriyi pazartesi günü Genel İdare Kurulu'nda görüşeceğiz." dedi.