Pursaklar Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) işbirliğiyle 220 dönüm arazi üzerine yapılan, ormanlık alanı ve yeşili ile görenleri kendine hayran bırakacak olan Pursaklar Millet Bahçesi’nde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Tevfik İleri Mahallesinde beş ayrı bölgede hummalı bir şekilde çalışmalarını sürdüren personelleri ziyaret eden Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, yüzde 30’unun tamamlandığı inşaat alanlarını tek tek gezerek proje müdüründen detaylı bilgiler aldı.

‘‘Tamamlandığı zaman sadece Pursaklar’ın değil Ankara’nın cazibe merkezi olacak’’

7’den 70’e her vatandaşa hitap edecek olan Pursaklar Millet Bahçesindeki çalışmaları incelediklerini ifade eden Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin; ‘‘Pursaklar’ın en büyük prestij projesi olan Millet Bahçesinde ekipler çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Proje müdürümüz Buğra Bey’den yapım süreci hakkında detaylı bilgiler aldık. Yol açım çalışmaları için bazı ağaçların yerlerini değiştirdik. Fakat burası Ankara’nın akciğeri olacak. O kadar yoğun bir ağaçlandırma çalışması gerçekleştireceğiz ki yemyeşil bir cennet köşesi gibi olacak. Tamamlandığı zaman sadece Pursaklar’ın değil Ankara’nın cazibe merkezi olacak. Pursaklarımıza ve Ankaramıza hayırlı olsun’’ dedi.

14 il için "sarı" ve "turuncu" uyarı: Kuvvetli yağışa dikkat 14 il için "sarı" ve "turuncu" uyarı: Kuvvetli yağışa dikkat

Ekipler, manej alanı( at binicilik), okçuluk alanları, Millet Kıraathaneleri, evcil hayvanlar parkı, yel değirmeni, futbol sahaları, basketbol sahaları, açık hava spor alanları, çocuk oyun alanları, kır lokantaları, büfeler, piknik alanları, bisiklet yolları, doğal yürüyüş parkurları, biyolojik gölet, şelale vb. birçok sosyal alanların yer alacağı Pursaklar Millet Bahçesinde çalışmalarını sürdürüyor.

pursak