Seyirci futbolda önemli faktör. Statların yarısından fazlası dolu olmayınca, kimse maça konsantre olamıyor. Hele ki Atatürk Olimpiyat Stadı bu konularda daha sıkıntılı. Bu statta keyifli maç seyretmek için en az 50.000 seyirci olması lazım. Fatih Karagümrük Süper Lig’de 4’üncü sezonunu oynuyor. Ancak stat problemi ile ilgili bırakın çözümü, herhangi bir girişim bile yok. Hal böyle olunca da Karagümrük taraftarını arttıramıyor. Aksine kaybediyor.

Her iki takım da futbol adına bir şey ortaya koyamadılar dün. Abdullah Avcı’nın sistem oturtmaya yönelik çabaları hissediliyor. Belki dünkü maç planını, Trezeguet’in ısınırken sakatlanması da bozmuş olabilir. Son anda ilk 11’de sahaya çıkan Fountas’ın kondisyon yetersizliği hemen sırıttı.

İlk yarı boyunca sadece iki kez gol pozisyonu yakalayan bordo mavililer öne geçebilirlerdi ama, neticeyi getiren son vuruşlar gelmedi.

Fatih Karagümrük kendinden güçlü rakiplerine karşı, oyunu sahasında kabul etmeyi tercih ediyor. Dönen toplarla hızlı atak yapmayı hedefliyor. Dünde bu şekilde etkili ataklar yaptılar gol de buldular ama o da ofsayta takıldı. 60’ncı dakikadan sonra daha etkili oynadılar. Hatta maçın sonlarına doğru Trabzonspor’a oranla kazanmaya daha yakın taraf oldular. Sonuçta futbolun güzelleşmediği maçtan gol de çıkmadı. Güven’in attığı golde ofsayt vardı. Onuachu’nun golünde Emre’ye faulü vardı. Ali Şansalan birinde yardımcının, diğerinde kendi görüşüyle doğru karar verdi