YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Geç kalınmış olsa da yine olması gereken oldu ve terör örgütü PKK’nın hücre evine dönmüş olan TTB’ye kayyum atandı. Ankara 31. Asliye Hukuk Mahkemesi, Türk Tabipleri Birliği'nin (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı ile Merkez Konsey üyelerini kendilerine verilen yetki ve görevleri, amacı dışında illegal faaliyetlerde kullandıkları gerekçesiyle bu kararı aldı.

Terör örgütü PKK’nın sesi haline gelmiş TTB, yıllardır tartışmaların odağındadır. Zaten TTB’ye atanan kayyuma “Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi üyelerinin görevden alınması, iktidarın yargı eliyle yaptığı yeni bir darbedir, kayyım darbesinin devamıdır. Hekimlerin iradesini gasp eden bu karar suçtur. Bu darbenin karşısında amasız fakatsız durmak tüm demokratik güçlerin görevidir. TTB’nin yanındayız” açıklamasıyla ilk karşı çıkan HEDE(P)KK olmuştur.

Bir de HEDEP, CHP ve bunların uzantıları “Hekimlik yargılanamaz” yaygarası başlattı. Oysa yargılandıkları konu, bölücülük ve terör örgütlerine hekimlik maskesi altında yardım ve yataklık yapmak…

Terör örgütü PKK’nın yayın organına çıkıp, TSK'ya yönelik attığı iftiralarından dolayı 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası verilen Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın hekimliği mi yargılanmış oluyor? 

Ömrünü terör örgütü PKK’nın terör eylemlerini savunmaya adamış Şebnem Korur Fincancı’nın teröristbaşı Öcalan’a özgürlük istemesi, Hendek-Çukur olaylarında PKK’nın avukatlığına soyunarak rapor hazırlaması, sözde Ermeni Soykırım iddialarına sahip çıkması, PKK’nın kapatılan Özgür Gündem gazetesine destek kampanyasında “Nöbetçi Genel Yayın Yönetmeni” olması, terör örgütü YPG’ye yönelik yapılan Zeytin Dalı Operasyonu’na karşı çıkması “Hekimlik yargılanamaz” yaygaranızın hangi boyutuyla alakalıdır?

Onbinlerce insanı öldürmüş ve terör eylemlerine halen devam eden PKK’yı şerefi ve namusu olan hiçbir hekim savunmaz. Fakat TTB bünyesindeki şerefi, namusu olmayan hekimler direkt PKK’ya hizmet ediyor. Bir de utanmadan “Türk Tabipler Birliği” ismini kullanıyorlar. Başındaki kadının ihanet sicili ortada iken, böyle bir yapıya Atatürk’ün kurduğu CHP’nin mevcut yöneticileri sahip çıkmaktadır.

İhanetin sembolü olan Şebnem Korur Fincancı’yı geçtiğimiz günlerde CHP Genel Merkezi’nde ağırlayan çakma Atatürkçü Özgür Özel, “TTB Merkez Konseyi üyelerinin görevden alınması kararı, hukuka aykırıdır. Belediyelerde de kamu kurumu niteliğindeki meslek örgütlerinde de kayyımlara karşıyız. Hukuku savunmaya ve TTB'nin seçilmiş organlarının yanında olmaya devam edeceğiz.” tepkisini göstermiş…

Kambersiz düğün olmaz Kambersiz düğün olmaz

HEDEP’li Belediyelere kayyum atamayın, terör örgütüne yardım ve yataklığa devam etsin" zihniyetinin aynısını TTB konusunda da arzu etmiş.

Bu CHP’liler, Atatürkçülük adı altında bu kafayı nasıl yapıyor gerçekten çok merak ediyorum. Atatürk yaşasaydı idam edeceği bu tipleri, CHP baştacı yapıyor. Büyük Atatürkçü yazar (!) Yılmaz Özdil bile PKK’ya yardım ve yataklık eden TTB’ye kayyum atanmasına tepki göstermiş… Ey şaşkın Özdil! Özgür Özel sözde Kürdistancı operacının elini öptü diye tepki gösteriyorsun da daha beter durumdaki TTB konusunda Özgür Özel ile aynı noktada nasıl buluşuyorsun? Sek içmeye devam mı?

Türk Tabipler Birliğine kayyum atandıysa artık bölücülükle değil sağlık meseleleriyle anılan bir kurum haline getirilmelidir. CHP ve HEDEP bu halden memnun olmayacaktır. Fakat şeytan azapta gerek!

Editör: Bilge Güler