ABD'li girişimci Mark Zuckerberg'in sahip olduğu sosyal medya platformu Meta, Twitter'a rakip olduğu belirtilen Threads adlı yeni sosyal medya platformunu Perşembe günü kullanıma sunacak.

SANAL MAĞAZADA "ÖN İNDİRME" DURUMUNDA
Elon Musk'ın sahip olduğu Twitter'a Tweet görüntüleme limitlerinin gelmesinin hemen ardından Mark Zuckerberg'in şirketi Meta, Threads uygulamasını Perşembe günü kullanıma sunacağını duyurdu. Hali hazırda Apple sanal mağazalarında 'ön indirme' durumda olan Threads'in tanıtımında "Fikirleri ve trendleri yazıyla paylaş" sloganı yer aldı. Platformun web sitesinde ise Perşembe günü sona erecek şekilde geri sayım olduğu görüldü.

twitter-a-rakip-geliyor-zuckerberg-threads-16085031_1170_m

MUSK: ÇOK ŞÜKÜR ÇOK AKLI BAŞINDA ÇALIŞIYORLAR
Uygulamayla ilgili detaylı tanıtım açıklamasında "Instagram'ın metin tabanlı konuşma uygulaması olan Threads ile daha fazlasını söyleyin. Threads, bugün ilgilendiğiniz konulardan yarın trend olacak konulara kadar her şeyi tartışmak için toplulukların bir araya geldiği yerdir" ifadeleri yer aldı. Elon Musk, Threads uygulamasının duyurulduğu bir Tweet'e "Çok şükür çok aklı başında çalışıyorlar" yorumunu yaptı.

twitter-a-rakip-geliyor-zuckerberg-threads-16085031_7225_m

Kaynak: Demirören Haber Ajansı