Rusya Devlet Başkanı Putin'in emri ile başlayan savaş son sürat devam ediyor.

En az savaş kadar konuşulan bir konu daha var; Putin'in sağlık durumu.

Bir süredir Ukrayna ordusunun taarruzuna karşı savunma pozisyonuna geçen Rusya'dan gelen haber ise dünyanın gündemine birinci sıradan giriş yaptı.

Savaşın ilk gününden beri Putin'in sağlık durumu ile ilgili onlarca iddia ortaya atıldı.

Rus lider ile ilgili son iddia 'kalbinin durdurduğu' yönündeydi. Kremlin'den konu ile ilgili açıklama geldi.

Kremlin Putin'in sağlık durumu hakkındaki spekülasyonları, Rus liderin sağlıklı ve iyi durumda olduğunu söyleyerek reddetti.

Kremlin sözcüsü Peskov gazetecilerle yaptığı düzenli görüşmede, Putin'in dublör kullandığı yönündeki iddiaları da reddederek bunun 'saçma bir aldatmaca' olduğunu söyledi.

İŞTE PUTİN YANINDAN BİR AN AYIRMADIĞI DOKTOR

Daha önce Rusya merkezli bir araştırma platformu olan Proekt tarafından yayınlanan belgelerde Putin'e yaptığı ziyaretlerde en az 5 farklı doktor eşik ettiği iddiası yer almıştı.

Aynı belgelerde 'Tiroid Kanseri konusunda uzmanlaşmış Kulak Burun Boğaz uzmanı Yevgeny Selivanov ise Rus liderin yanından hiç ayrılmıyor' ifadesi yer almıştı.

Rusya’da yayın yapması yasaklanan araştırma şirketinin yayınladığı belgeler ile ilgili ise Kremlin'den yalanlama gelmişti.

Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, belgeleri 'hayal ürünü' olarak tanımlayarak burada yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığının altını çizmişti.

Guterres, yetkisini ilk kez kullandı: Gazze için BM maddesini devreye soktu Guterres, yetkisini ilk kez kullandı: Gazze için BM maddesini devreye soktu

Kaynak: Hürriyet