7 Ekim'de Hamas'ın silahlı kanadının İsrail'e yönelik saldırılarının ardından İsrail ordusunun sert karşılık vermesi sonucu ölü sayısı artıyor.

Savaş ve şiddetin en çok sivilleri etkilediği bir ortamda, BBC Arapça servisinin muhabiri Adnan El-Bursh, Gazze'de yaşanan trajediyi aktarırken gözyaşlarına hakim olamadı.

"CESETLER HER YERDE"

Şifa Hastanesi'nde yaşanan dramı aktarırken çöken muhabir, cesetler arasında arkadaşlarını ve komşularını gördüğünü ifade etti. Bu travmatik anları yaşayan El-Bursh, "Cesetler her yerde. Hayatım boyunca bir daha unutamayacağım şeyler gördüm. Şifa Hastanesi'nde cesetlerin arasında yaralıların çığlıklarını unutmak imkansız. Arkadaşım Mahmud, arkadaşı Malik'i cesetler arasında buldu. Malik hayatta kaldı, ancak ailesini kaybetti" dedi.

El-Bursh, yaşadığı anları "Bugün kariyerimin en zor günü" sözleriyle ifade etti.

Savaşın başladığı günden beri ölü sayısının hızla arttığı bölgede, sivil halk büyük acılar yaşamaya devam ediyor. İsrail'deki saldırılarda en az 1300 kişi hayatını kaybederken, Gazze'deki bombardımanlar sonucunda en az 1900 Filistinlinin öldüğü belirtiliyor. Bu trajik olaylar, bölgedeki sivillerin yaşadığı büyük acıları gözler önüne seriyor.