İzmirli midyeci kadın, midyenin temizlenmesiyle ilgili çektiği videonun yayılıp tepki görmesi sonrası sessizliğini bozdu. Türkiye'nin konuştuğu midyeci kadın isyan ederek videosunun kesilip paylaşıldığını ve bakanlıktan denetime geleceklerini söyledi.

"BU BİLDİĞİNİZ ÇÖP"
Son dönemlerin en popüler sokak lezzetlerinden biri olan midyelerin ne kadar temiz olduğu uzun zamandır tartışılıyor. Ancak sosyal medyada paylaşılan bir video olayı başka bir boyuta taşıdı. Bahsi geçen videoda pislik içerisindeki midyeleri yıkamaya veren bir kadının "Bu bildiğiniz çöp. Çöpün içinden midyeyi alıyoruz" dedikten sonra midyeleri makineye attığı anlar yer alıyor.

"SENİ ALLAH'A HAVALE EDİYORUM"
Midyenin temiz olmadığını belirterek gündeme gelen kadın, yeni bir video yayınlayarak isyan etti. Videosunun kırpıldığını öne süren kadın, "Dün her yerde beni paylaşanlara sesleniyorum. Keşke videomu kırpmadan paylaşsaydınız da insanlar tamamını izleseydi. Tamam 'Midye başlı başına bir pislik' dedim ama biz o pislikten bir lezzet yaratıyoruz. Kokoreci, mumbarı, şırdanı düşün. Bunların hepsi aynı zaten benimle derdin ne? Sen 4 tane babasız çocuğun hakkına girdin ya, benim işimle oynadın ya... Şimdi Tarım Bakanlığı falan beni aradılar her yerden, gelecekler. Başım gözüm üstüne dedim. Ama ben seni var ya Allah'ıma havale ettim. İşimle oynadın, ben seni Allah'a bırakıyorum. Bunu da paylaş her yerde hadi." ifadelerini kullandı.