İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları dur durak bilmeden devam ediyor.

Sivillere yönelik katliamların boyutu her geçen gün artıyor.

Söz konusu insan hakları olduğunda en yüksek standartlara sahip olduğunu iddia eden Batı, İsrail’in gerçekleştirdiği uluslararası hukuk ihlallerini görmezden gelmeyi sürdürüyor.

Bu görmezden gelişe ek olarak İsrail’e desteğin ardı arkası kesilmiyor, Batılı liderler adeta İsrail’i aklamak için birbiriyle yarışıyor.

***

Bu yarış ülkelerindeki Filistin’e destek gösterilerini dahi yasaklayacak kadar büyük bir özenle yürütülüyor.

Akıllarınca İsrail saldırılarının lanetlenmesinin önüne geçiliyor.

İsrail bombardımanlarında ölen Filistinli çocuk sayısı arttıkça kamuoyunun yükselen tepkisi “sivillerin ölmesini istemiyoruz” sözleriyle geçiştiriliyor.

Ama aynı Batı bu cümlenin ardına “İsrail’in kendini savunma hakkını sonuna kadar destekliyoruz” açıklamasını yapmaktan da geri durmuyor.

***

İnsan sormadan edemiyor...

Bir yandan sivillerin ölmemesini dilerken diğer yandan İsrail’in yaptıklarını kendini savunma hakkı olarak görme ikiyüzlülüğü nasıl çekinmeden gösteriliyor?

Bu ikiyüzlülük çekinmeden gösteriliyor zira İsrail lobisinin böylesi dönemlerde kimin ne yaptığını, hangi düzeyle kendilerine destek verildiğini not ettiği biliniyor.

Bu nedenle tüm Batı el ele verip her haliyle İsrail lobisinin elinde kukla oldukları gerçeğini ortaya koymakta bir beis görmüyor.

***

Hadi onlar maşası oldukları yere hizmet uğruna ateşkes için çabalamıyor, İsrail’in saldırıları durmadan sivillerin öldürülmesinin önüne nasıl geçilecek sorusunun cevabıyla ilgilenmiyor.

Peki, bizim içimizdeki bazı zatı muhteremlere ne oluyor?

Siyonizm’e destek için Yahudi olmaya gerek olmadığına dair inançları mı yoksa Tanrı’nın İsrail’i kutsayan milletleri kutsayacağına olan imanları mı, Türk milletinin hafızası yerine İsrail lobisinin tuttuğu kaydı tercih etmelerine sebep oluyor?

Yahudi olmayan Siyonistler cetvelinde yer almalarını sağlayan hareketler ne uğruna sergileniyor, inanın insanın aklı almıyor…