Yeni Windows işletim sistemi tanıtıldı

Bilgisayarlarda kullanılan işletim sistemlerinde Microsoft Windows ile popülerliğini uzun bir zamandır devam ettiriyor. Dünya üzerinde en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows'un yeni sürümü tanıtıldı.Bakalım yeni Windows işletim sistemi neler getiriyor?

Yeni Windows işletim sistemi tanıtıldı
06.10.2019 21:09

Dünya genelinde en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows'un yeni sürümü tanıtıldı. Windows 10X işletim sistemi kullanıcılarına neler sunacak?


Tablet gibi mobil platformlarda, kullanıcı deneyimini üst seviyeye çıkarması beklenen Windows 10X,günümüz ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayacak gibi duruyor.


Bildiğiniz üzere Windows Mobile işletim sistemi geçtiğimiz aylarda sonlandırılmıştı.


Yeni işletim sistemiyle birlikte, mobil cihazlarda daha kararlı bir şekilde durmak isteyen Microsoft, yeni işletim sistemi sayesinde kullanıcıların deneyimini en üst noktaya çıkarmayı amaçlıyor.


Yeni tanıtılan çift ekranlı tablette tam uyumlulukla çalışacak olan Windows 10X, daha modüler ve günümüz standartlarının üzerinde olacak.


Windows 10'daki geriye uyumluluk problemini de Windows 10X ile ortadan kaldıracağını belirten Microsoft'un, bu konuyu ne kadar çözdüğü Windows 10X'i yayınladıktan sonra ortaya çıkacak.


Microsoft yetkilileri Windows 10X'in, çok daha akıcı ve güvenli bir deneyim sunacağının altını çiziyor.

Yorumlar