Aaron Boupendza tek başına yetti

11.01.2021 10:00

Bir tarafta Larin, diğer tarafta Boupendza… Ligin 10’ar gollü kralları…

Liderin artı 1’i Vincent Aboubakar, ev sahibinin eksi 1’i Mame Diouf… Bu maça kadar, birinciler, ikincilerin gölgesinde kanatlardan gelerek iş bitirdiler. Larin yine Kamerunlu, kendisi de golcü partneriyle sahadaydı, Boupendza, attığından çok attıran Senegallisinden yoksundu.

Buna bir de Atakaş Hatayspor’u taşıyanlardan biri kaleci Munir Mohammed’in yokluğu da eklenince, lider Beşiktaş epey avantajlı başladı maça… Ve daha neyin ne olduğunu kimse anlamadan Beşiktaş’ın asıl golcüsü Aboubakar ile Atakaş Hatayspor’un taze golcüsü Aaron Boupendza en iyi bildiklerini yaptılar. Bir dakika içinde gelen goller, ev sahibine daha fazla güven verdi.

Beşiktaş, bir maç önce yaptığını yaparak geri yaslanıp, rakip alanı genişletti. Etkili pozisyonlar da üretti. Bu pozisyonlardan birinde Larin kaçırdı. Hemen dönen topta, ev sahibinin golcüsü Boupendza, Beşiktaş savunmasının deve dişi iki stoperinin yetersizliğini gösterircesine aralarından geçip topu ağlara gönderdi. Beşiktaş’ın lider gibi olduğunu anımsayıp baskı kurmaya başlamasıyla birlikte oyun Hatayspor sahasına yığıldı. Siyah Beyazlıların, teknik ayağı Ghezzal’ın kornerinde, rakip kalecinin büyük hatasını affetmeyen Cyle Larin gereğini yaptı. Benzer oyun anlayışı, golcülerin ve hakemin basit kartlarının öne çıktığı ilk yarı eşitlikle sona erdi.

İkinci yarı da, ilki gibiydi. Hangi takımın lider, hangisinin ilk kez Süper Ligde oynayan olduğu ancak formalardan anlaşılıyordu. Dakikalar ilerledikçe, hamle oyuncusu ve golcüsü fazla lider, biraz daha önde oynadı. Gole daha yakındı. Ev sahibi de ani çıkışları beceriyordu. Kazananın küçük farklarla belli olacağı maça, o fark cepte başlayan Beşiktaş şansını kullanamadı.