50 yıllık Türk birikimi dev projeye aktarıldı! Türkiye'den kardeş ülke ordusuna dokunuş 50 yıllık Türk birikimi dev projeye aktarıldı! Türkiye'den kardeş ülke ordusuna dokunuş

Kanalın kullandığı Türkiye haritasında İstanbul'un yer almadığı görüldü. Öte yandan FOX'un, Ermeni lobisinin baskısına boyun eğerek, "Atatürk" dizisini daha yayınlamadan yayından çeken Disney Plus'ı da bünyesinde barındırdığı biliniyor.

14-28 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen seçimler öncesinde Türkiye'yi hedef alan asılsız ve uydurma haberlerle gündeme gelen Amerikan FOX News, büyük bir skandala imza attı.

Seçim sürecinde yaptığı yalan haberlerle kirli algı operasyonlarına ön ayak olan, "asrın felaketi" olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde asılsız haberlerle toplumun sinir uçlarına dokunan FOX tarafından yayınlanan Türkiye haritası büyük tepki çekti.

"İSTANBUL'SUZ TÜRKİYE" PROVOKASYONU!

FOX News'in haber sitesi, ürettiği içeriklerde kullandığı Orta Doğu haritasına Türkiye'yi de dahil etti.

Söz konusu haritadaki bir detay ise dikkatlerden kaçmadı. Kanalın kullandığı Türkiye haritasında İstanbul'un yer almadığı görüldü.

İstanbul'suz Türkiye haritasını kullanan Amerikan merkezli kanal, büyük bir provokasyona imza attı.

ERMENİ LOBİSİNE BOYUN EĞEN DİSNEY'İ BÜNYESİNDE BARINDIRIYOR

Öte yandan FOX'un, Ermeni lobisinin baskısına boyun eğerek, "Atatürk" dizisini daha yayınlamadan yayından çeken dijital yayın platformu Disney Plus'ı da bünyesinde barındırdığı biliniyor.

Yapımında 8 milyon dolar harcanan ve uluslararası niteliğe sahip olan dizinin, Ermeni lobisinin baskısı sonucu FOX TV'de "yerel" olarak yayınlanması kararına tepki yağarken işin perde arkası da gün yüzüne çıkmıştı.

Skandal baskının yaratıcısı olan Amerika Ermeni Ulusal Komitesinin (ANCA) başkanının terör bağlantıları ifşa olmuştu.

Kanal, Disney'in imza attığı skandalda göz boyamak adına "Atatürk'e sahip çıkıyoruz" yalanına soyunmuş, bu durum büyük tepki uyandırmıştı.