Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Askeralma Genel Müdürlüğü, Kasım-Aralık 2023 ve Ocak 2024 dönemi askerlik yerlerinin açıklandığını duyurdu. Buna göre bu dönemlerde silah altına alınacak olanlar askerlik yerleri internet ortamı üzerinden öğrenebilecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamalarda şu ifadeler kullanıldı:

81 ilde eş zamanlı 'Çember' operasyonu: 1034 firari yakalandı 81 ilde eş zamanlı 'Çember' operasyonu: 1034 firari yakalandı

"Kasım/Aralık 2023 ve Ocak 2024 döneminde silahaltına alınacak yedek subay/astsubay adayları ile erlerin sınıflandırma sonuçları belirlenmiştir. Sonuçları e-Devlet ve askerlik şubelerinden öğrenebilirsiniz."

E DEVLET ÜZERİNDEN ASKERLİK YERİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?
E-devlet sistemine girdikten sonra hizmetler bölümüne tıklayın.

Sayfanın üst bölümünde yer alan "Hizmet Adı" kutucuğuna kısa dönem askerler "Yedek Subay Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama", uzun dönem askerler ise "Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama" ifadesini yazdıktan sonra, karşılarına çıkacak olan linke tıklayacak.

Linkin tıklanmasının ardından karşılarına çıkacak "Yedek Subay Sınıflandırma Sonucu" ya da "Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama" butonuna tıklayacak olan asker adayları, askerlik yapacağı birliği kolayca öğrenebilecek.

ASKERLİK YERLERİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN