MHP'li Feti Yıldız'dan 5 Aralık Kadın Hakları Günü mesajı MHP'li Feti Yıldız'dan 5 Aralık Kadın Hakları Günü mesajı

Bolu'da Anitpark'taki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende çelenk sunuldu, sirenlerin çalmaya başlamasıyla saygı duruşuna geçildi. Sürücüler ile ev ve iş yerlerindeki vatandaşlar balkon ve camlara çıkarak seremoniye eşlik etti. Törene kalabalık bir grupla katılan Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Teşkilatı tarafından açılan pankart dikkat çekti. Pankartta "Selam Olsun Başbuğ Atatürk'e, rahmet ve minnetle anıyoruz" ifadelerine yer verildi.

MHP Teşkilatının açtığı pankartta ayrıca en dikkat çeken bölüm ise HDP eski Genel Başkanı tutuklu Selahattin Demirtaş ile Gezi Parkı ve 15 Temmuz Darbe Girişimi davaları nedeniyle tutuklu olan Osman Kavala'nın fotoğrafları oldu. İki ismin fotoğraflarının üzerine kırmızı çizgi çekilirken yanına ise "Atasını tanımayan it peşinde gezer" sözü yazıldı.

Söz konusu pankart geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi 38. Olağan Kongresinde Kemal Kılıçdaroğlu ile Özgür Özel'in Demirtaş ve Kavala'ya selam göndermesine karşı tepki olarak algılandı. Kılıçdaroğlu ve Özel'in Demirtaş ile Kavala'ya selam göndermesi kamuoyunda 'CHP'de hiçbir şeyin değişmediği' tartışmasına sebep olmuş birçok vatandaş CHP'nin terör ve teröristlerle arasına mesafe koymasına tepki göstermişti.