Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Zirvesinde açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları

Cumhurbaşkanı Erdoğan: MIKTA ülkeleri olarak tüm dünyayı tehdit eden gıda krizi ile mücadelede yapıcı katkılarda bulunabileceğimize inanıyorum. Birlikteliğimizin krizlerle ve yeni meydan okumalarla mücadele çabalarına destek olmasını temenni ediyorum

Dolandırıcıların yeni yöntemi: Banka hesabı kiralama Dolandırıcıların yeni yöntemi: Banka hesabı kiralama

Uluslararası terörizm ile birlikte İslam düşmanlığının giderek artması ve yaygınlaşması endişe vericidir. Bu menfi gelişmeler daha fazla dayanışmaya ve hoşgörüye ihtiyacımız olduğunu bize yeniden hatırlatmıştır.

Küresel sistemdeki adaletsizlikler büyürken uluslararası kuruluşların müdahale kabiliyeti ne yazık ki azalıyor. Bu tablo çatışmaların barışçıl yoldan çözümü ve çok taraflılığın güvence altına alınması noktasında bizim sorumluluğumuzu daha da artırmaktadır. Her fırsatta dile getirdiğimiz "Dünya 5'ten büyüktür" tespitimizde de bu durum vardır.

Nefret suçları, ayrımcılık, İslam ve yabancı düşmanlığı yerine; karşılıklı saygıyı ve bir arada yaşama kültürünü hakim kılmamız gerekiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu görüşmenin sonunda kısa bir açıklama yaptı. Kur'an-ı Kerim'e yapılan saldırılara değinen Erdoğan, "Hemen hemen her gün, ifade özgürlüğü kılıfıyla, 2 milyar insanının en mukkaddes değerlerine saldırılması kabul edilemez. Hangi dine mensup olursa olsun, insana saygı duyan herkesin buna itiraz etmesi gerektiğine inanıyoruz. Türkiye olarak bu konudaki tepkimizi ifade etmeyi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.